Cüce Tavşanı Hakkında Bilgiler

2
936

Cüce tavşanı, cüce tavşanı nedir, cüce tavşanı hakkında bilgiler, cüce tavşanının özellikleri, cüce tavşanı nerlerde yaşar , cüce tavşanı ne yer

Sevgili okurlar, bugün sizlere hayvanlar alemi hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Dünya ve Ülkemizi bazalırsak Dünya’da bulunan ve yaşayan hayvanları ele alalım. Kısaca Cüce Tavşanından bahsetmek gerekirse; Cüce Tavşanı, yabani hayvanlar olarak bilinirler. Sosyal bir hayvandır. Genelde sürü halinde gezerler


Cüce Tavşanı Nedir

Bu iki ırk farklı ırklardır. Hollanda cüce tavşanı, popüler minyatür evcil tavşan türüdür. İlk olarak Hollanda’da 1940 yılında melezlenerek yetiştirilmiştir. Boyunları ve kulakları oldukça kısadır.

Cüce Tavşanı Hakkında Bilgiler

Hollanda cüce tavşanı, popüler minyatür evcil tavşan türüdür. İlk olarak Hollanda’da 1940 yılında melezlenerek yetiştirilmiştir. Boyunları ve kulakları oldukça kısadır. Çok farklı renklerde olabilir. Birçok tavşan ırkından daha küçük olan Hollanda Cüce Tavşanı 500 g’dan 1.13 kg’a kadar ağırlığındadır. Genellikle evcil hayvan olarak beslenir veya petshop mağazalarında satılır veya sirklerde gösteriler için eğitilir. Evcil hayvan olarak olarak popülaritesi, yavru görünümünden kaynaklanmaktadır. Bir çok kişi Hollanda Cüce Tavşanlarını sevimli görüntüleri yüzünden beslemektedir. Diğer tavşan ırklarından daha küçük olmasına rağmen, Hollanda Cüce tavşanı çok aktiftir ve tüm tavşanlarda olduğu gibi hareket etmek, oynamak ve keşif yapmak için iyi bir alana ihtiyaç duyarlar.

Cüce Tavşanının Özellikleri

Diğer tavşanların aksine kulakları daha kısa olan bu türün burnu düzdür; vücudu ise daha derli toplu görünür. Kafası nispeten ufak olan cüce tavşanların en yaygın renkleri ise siyah, gri, beyaz ve kahverengidir. Cüce tavşanların enerjisi yüksektir ve haliyle oyun oynamayı çok severler; ancak bağımsız bir şekilde kendi başlarına vakit geçirmekten de keyif alırlar. Bu tatlı hayvanların sık sık köpekler gibi davrandığına şahit olan birçok insan vardır; bu nedenle söz konusu bağlılık ve sevecenlik olduğunda cüce tavşanlar köpeklere benzetilebilir.

Zaman zaman gerginleşebilen bu tavşan türünü, eğer çoğaltmayı düşünmüyorsanız, mutlaka kısırlaştırın. Bu şekilde onun da daha sakin hissetmesini sağlayacaksınız.

Cüce Tavşan Nerelerde Yaşar

avşanların doğal yaşam alanları otluk ve ormanlık arazilerdir. Mağaralar ve çukurlar içerisinde kendisine yuva yaparak yaşamlarını sürdürürler.

Cüce Tavşanı Ne Yer

2 ve 4 ay arasında, yavru tavşanlar genellikle saman yerler. Saman lif bakımından zengindir ve dişleri ile bağırsaklarını sağlıklı tutar

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here