Anasayfa » FİTNESS » Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Dambıl ile kol kası geliştirme hareketleri nelerdir, dambıl ile kol kası geliştirme, dambıl ile nasıl kol kası geliştiririm, dambıl ile kola kol kası geliştime hareketleri nelerdir, Ön kol geliştirme hareketleri, ön kol geliştirme hareketleri nelerdir, ön kol kaslarımı nasıl geliştiririm, ön kol geliştirme egzersizleri, kol geliştirme egzersizler, etkileyici kol kası hareketleri, etkileyici kol kası hareketleri nelerdir, faydalı ön kol geliştirme hareketleri, faydalı ön kol geliştirme hareketleri nelerdir, kısa sürede kol kası nasıl yaparım, kısa sürede ön kolumu nasıl geliştiririm, kısa sürede kol kası yapma

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness ön kol kası hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Ön Kol Kası Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

 

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Two Hand Dumbbell – Barbell Preacher Curl: Kollarımızın dirseklerden itibaren dayandırıldığı yaklaşık 45 derece eğime sahip özel bir platformda veya bu hareket için geliştirilmiş ve “Arm Curl” adı verilen bir makinede, barbell veya dumbbell’larla uygulanan bir pazu egzersiz hareketidir. Koltukaltları, platformun kenarına iyice intibak eder. Ağırlıklar kontrollü ve yavaşça, kollar tamamen düzelinceye kadar nefes alınarak indirilir. Akabinde tekrar nefes vererek omuz yönüne doğru ve biceps kaslarının bilhassa alt uçlarını çalıştırarak yükseklik kazandırır. Dumbell’lar ile çalışmalar daha ziyade yarışmaya hazırlık dönemlerinde, çok tekrarlı setler uygulanarak, daha çok şekil kazanmak için tercih edilir.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Single Hand Dumbbell Preacher Curl: Yukarıdaki yöntemin tek elle uygulanan versiyonu.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Incline Dumbbell Biceps Curl: Bu egzersiz hareketi Adjustable Bench denilen üst kısmı ayarlanabilir özel bir sırada uygulanır. Sırt dayama platformu 30-45 dereceye ayarlanan bench’te, sırt dayalı şekilde oturulur. Her iki ele alınan dumbbell’lar avuç içleri yukarıya bakacak şekilde , dirsekler vücut yanında sabit kalmak koşuluyla, nefes verilerek, omuz yönüne doğru kaldırılır. Akabinde tekrar nefes alınarak, kontrollü ve yavaş yavaş başlangıç pozisyonuna geri dönülür. Bu hareketin uygulanması esnasında dirseklerin öne ve arkaya kaçmamasına dikkat edilmelidir.

Dambıl İleKol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Dumbbell Concentration Curl: Hareketin uygulanış şekli, bench’in kenarına oturularak, dumbbell, avuç içi yukarıya bakacak şekilde tek ile kavranır. Dirsek bacağın iç kısmına yaslanır ve ağırlık, nefes verilerek omuz istikametine doğru kaldırılır. Tekrar nefes almak suretiyle başlangıç pozisyonuna gelinir ve dumbbell’lar yavaş ve kontrollü bir şekilde indirilir. Bu hareket Biceps kasının alt uçlarını şekillendiren ve onu yükselten bir egzersiz olma özelliği taşır.

Dambıl İle Kol Kası Geliştirme  Hareketleri Nelerdir ?

Standing Dumbbell Curl: Bu egzersiz ayakta normal duruş pozisyonunda avuç içleri yukarıya bakacak şekilde her iki ele alınan dumbbell’lar kavranır. Nefes verilerek vücut yanından omuz istikametine doğru çift yada tek tek sıra ile kaldırılır. Daha sonra Dumbbell’lar yavaş ve kontrollü olarak nefes alınarak indirilir. Dumbbell’ların biri indirilirken, diğeri de omuz istikametine doğru yükselir. Hareket esnasında dirsekler vücut yanında sabit kalmalıdır.

Dambıl ile kol kası nasıl geliştirilir resimlerle ve videolu olarak siz değerli sporculara Hazırladık,  sizlerde evinizde dambıl çalışarak kol kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme

Dambıl ile Kol Kası Geliştirme Hareketleri Nelerdir ?

Yorum yapın