Deprem Sonrasında Oluşan Dumanların Nedeni Nedir?

0
528

izmir, izmir deprem, izmirde deprem oldu, deprem sonrası dumanlar, deprem sonrası dumanlar neden yükseldi, neden dumanları çıktı

Geçtiğimiz saatlerde İzmir’de meydana gelen 6.9 şiddetindeki deprem 12 bina yıkıldı, 152 kişi en kaz altından yararlı olarak kurtarıldı. Ölü sayısı şuan içi 4 kişiyi geçmezken ilerleyen saatlerde ölü sayısının yükselmesi bekleniyor. İzmir’de meydana gelen 6.9 şiddetlik depremden hemen sonra, İzmir’de dumanlar yükselmeye başladı. Dumanların yükseldiğini gören İzmirliler telefonlarıyla görüntüleri kaydettiler. Peki deprem sonrasında meydana gelen bu dumanların nedeni ne? Bizlerde sizler için bu sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Deprem Sonrasında Oluşan Dumanların Nedeni Nedir?

Deprem Sonrasında Oluşan Dumanların Nedeni Nedir?

Depremin çok şiddetli olduğu söylenirken, İzmir Büyükşehir Belediye başkanı Genel Sekreteri Buğra Gökçe, Bayraklı ve Bucaklı’dan bazı binaların hasar ihbarlarının geldiği öğrenildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 14.51’de Ege Denizi’nde, İzmir’in Seferihisar ilçesinin 17 kilometre açığında 6,9 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Dumanların Sebebi Ne?

İzmir’in Seferihisar ilçesi karşısındaki Sisam adası açıklarında 6,9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Çok şiddetli olan bu depremin sonrasında yıkılan binalardan dumanlar yükseldi. Dumanların yükselmesi binaların yıkılmasından kaynaklı olduğu iddia ediliyor.

Deprem Sonrasında Oluşan Dumanların Nedeni Nedir?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here