Anasayfa » SAĞLIK » Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

derdini söylemeyen derman bulamaz ile ilgili kompozisyon, derdini söylemeyen derman bulamaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, derdini söylemeyen derman bulamaz ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 derdini söylemeyen derman bulamaz ile ilgili kompozisyon, 2021 derdini söylemeyen derman bulamaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, derdini söylemeyen derman bulamaz ile ilgili kısa kompozisyonlar, derdini söylemeyen derman bulamaz ile ilgili kompozisyon ödevleri, derdini söylemeyen derman bulamaz ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size derdini söylemeyen derman bulamaz ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. derdini söylemeyen derman bulamaz ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, derdini söylemeyen derman bulamaz ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Dert, onu çeken kişinin kendi imkanları ile derman bulamadığı sıkıntılar veya durumlardır. Zaten çözümü kişinin bilgisi dahilinde olsa, problem çözülür böylece dert diye bir durum da kalmazdı.
Bazı insanlar vardır ki tüm dertlerini, sıkıntılarını sadece kendi içlerinde yaşar, bu dertlerden, sıkıntılardan kimsenin yanında bahsetmezler, Dolayısı ile dertler derman bulmak yerine büyümeye başlar ve çekilmez bir hal alırlar. Oysa dermanı bizde olmayan derdin dermanı başkalarında olabilir.

Başkaları, bizim olmadığımız kadar güçlü, bilgili veya zengin olabilir. Dertlerimizi böyle insanların yanında anlattığımızda belki bize çözüm bulabilir, sıkıntımızı giderebilirler. Fakat sadece içimizde yaşadığımız sıkıntıya çare bulmak mümkün değildir. Zira bize çok kolay ve isteyerek yardım edecek biri bile, derdimizi bilmiyorsa onu gidermesi düşünülemez.

Dertlerimizi içimizde tutmak, zamanla yıpranmamız hatta sağlığımızı bozmamıza bile sebep olabilir. Allah derdi vermiştir; ancak her derdin de dermanını vermiştir. Dertli olan kişi aramayı bilirse dermanını mutlaka bulacaktır. Derman aramak demek de başkalarına anlatmak, başkalarından yardım istemekle olur. Derdini söylemeyen dermanını bulamaz.

Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

İnsanlar yaşamları boyunca bir takım olaylarla karşı karşıya kalabiliyorlar. Başımıza gelecek dertler, kederler ve hastalıklar bizi içten içe öldürerek güçsüzleştirmektedir. Bü sebeple Atasözümüz olan “Derdini söylemeyen derman bulamaz” derken. İnsan derdini anlatmadığı sürece kimse o kişinin bir derdi olduğunu bilmediği için bir yardımda bulunamaz.

Dertlerimizi içimizde tutmak, zamanla yıpranmamız hatta sağlığımızı bozmamıza bile sebep olabilir. Allah derdi vermiştir; ancak her derdin de dermanını vermiştir. Dertli olan kişi aramayı bilirse dermanını mutlaka bulacaktır. Derman aramak demek de başkalarına anlatmak, başkalarından yardım istemekle olur. Sonuç olarak insan derdini paylaştığı sürece aşılamayacak problemi yoktur, derdine derman bulabilmek için sorunlarını, problemlerini anlatarak akıl danışmalıdır.

Derdini Söylemeyen Derman Bulamaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın