Anasayfa » EĞİTİM » Dil İle Düğümlenen Diş İle Çözülemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Dil İle Düğümlenen Diş İle Çözülemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

dil ile düğümlenen diş ile çözülemez ile ilgili kompozisyon, dil ile düğümlenen diş ile çözülemez ile ilgili kompozisyon örnekleri, dil ile düğümlenen diş ile çözülemez ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 dil ile düğümlenen diş ile çözülemez ile ilgili kompozisyon, 2021 dil ile düğümlenen diş ile çözülemez ile ilgili kompozisyon örnekleri, dil ile düğümlenen diş ile çözülemez ile ilgili kısa kompozisyonlar, dil ile düğümlenen diş ile çözülemez ile ilgili kompozisyon ödevleri, dil ile düğümlenen diş ile çözülemez ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size dil ile düğümlenen diş ile çözülemez kompozisyonlar hazırladık. Dil ile düğümlenen diş ile çözülemez  ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, dil ile düğümlenen diş ile çözülemez  ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Dil İle Düğümlenen Diş İle Çözülemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Dil İle Düğümlenen Diş İle Çözülemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

İnsan çevresindeki kişiler ile sürekli iletişim halinedir. Gerek özel gerekse iş hayatınında her zaman diğer insanlarla konuşarak sosyal hayatını devam ettirir. Anca bu konuşmaların içeriği kadar üslubu yani konuşma tarzı da çok önemlidir.

Kişi bazen isteyerek veya istemeyerek kötü sözler söyleyebilir ve karşısındaki insanları kırabilir. Bu durumda söylenen kötü sözler kolay kolay düzeltilemez hatalara sebep olur. Kişi söylediği sözden pişmanlık duyup bu hatasını telafi etmeye çalışsa da artık karşıdaki kişi kırılmıştır ve bunu düzeltmek sanıldığı kadar kolay değildir. Bu nedenle kişi konuşmalarında kırıcı sözler söylemekten uzak durmalıdır.

Atalarımız tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır, demişlerdir. Yani tatlı dilin yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Bu nedenle tatlı dil ile insanların gönlünü almak ve onları mutlu etmek mümkünken kişinin kırıcı sözler kullanmasına gerek yoktur. İnsan sonradan pişman olmamak için konuşmalarında kırıcı sözler söylemekten uzak durmalıdır.

Dil İle Düğümlenen Diş İle Çözülemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Gerek çoğulcu iletişimde gerek bir diyalogda ne söyleyebileceğimizi bilmek ayrıca nerede söylemenin veya söylememenin doğru olduğuna karar vermek mühim bir yer tutar. Yaratılan her ferdin kendine ait bir anlayış yapısı, kişiliği, inandığı değerleri ve yetişme tarzına göre duygu ve düşünceleriyle entelektüel bir düzeyi vardır. Her kişinin ifade dili buna göre de farklı farklıdır. Dolayısıyla hissedip, etkilenmeleri, dinlemeleri de farklıdır, Bu durumda dinlediğimiz her söze, verilen her mesaja göre kullanılan dilin, her jest ve mimiğin olumlu veya olumsuz olarak etki yaptığı kesindir.

İnsanlar çevreden aldıkları mesajlar ile kendilerini değerli-değersiz, güvenli-güvensiz, sevinçli-öfkeli, sakin-kırgın hissederler. Hepimiz eleştiri kolaycılığına kapılırız. İrade bir çaba gösterilmezse kurtuluş yoktur. Duyduğumuz, gördüğümüz, bildiğimiz kusurlara hatalara balıklama dalarak allayıp pulladığımız varsayımlarla bunları sergileriz. İnsanın kendine mal ettiği inancı, takımı, görüşü, davası hatta özel önem verdiği simgeler, eşyalar vs vardır.

Benim diyerek ifade ettiği ve kendi nefsiyle özdeş gördüğü her şey onun için büyük kıymete sahiptir. İnsana saygı gösterirken kastedilen kimlik içinde bu değerlerin de nazara alınması şarttır. Dilin kullanma tarzı bizim de kimliğimizi, kişiliğimizi ele verir. Hiddetlendiğimizde kullandığımız ağır dilin ifade edilmesiyle içimizi dökmüş beklide rahatlamış oluruz. Ancak karşı tarafın ne hale geldiğini ve bu dilin yapmak değil yıkmak üzere kullanılmış olduğunu düşünmelisiniz. Kelimelerin gücüyle sıktığımız yumrukların karşı tarafta iki misli sıkılacağını tahmin edebilmelisiniz.

Dil İle Düğümlenen Diş İle Çözülemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın