Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Dişlerimiz Kendi Kendine İyileşir’mi

0

Günümüzde Diş Çürüklerinin Meydana Gelmesinin En Önemli Nedeni; Dişin İhtiyaç Duyduğu Flor, Kalsiyum Ve Diğer Besleyicileri Alamamasıdır. Kahve, Çay Ya Da Şekerli Gıdalar Sıklıkla Tüketildiği Zaman Dişlerde Lekelenme Olur Ve Çürüklerin Oluşmasına Yol Açan Bakteriler Rahatlıkla Çoğalabilir.

Peki, Bu Çürükler Ya Da Diğer Ağız Problemleri Kendiliğinden Düzelebilir Mi? Burada Kasıt; Yalnızca Beslenme Düzeninizde Değişikler Yaparak Ve Ağız Temizliğini Daha Dikkatli Yapmak.

Altı Ayda Bir Dişçiyi Düzenli Ziyareti Ya Da Birkaç Yıl İçerisinde Yapılması Gerekli Ziyaretleri Engelleyebilirsiniz.

Dişlerinizdeki Sorun Çok İlerlememiş Ya Da Köke Zarar Vermemişse, Ağzınızda Bulunan Bakteri Sayısını Azaltıp, Dişlerinizi Onarabilecek Kadar Besin Takviyesi Alırsanız Ağız Problemleriniz Kendiliğinden Geçecektir.

Yapmanız Gereken Tek Şey, Dişlerinizi Günde 2 Defa 2 Dakika Boyunca Fırçalamak. Burada Nasıl Fırçaladığınız Da Önemli. Dik Hareketlerle Fırçalamalısınız. Bunun Yanı Sıra, Hayvansal Besinler Yerine Bitkisel Besinler Tüketebilir, Taze Meyve Tüketiminizi Arttırabilir İseniz Ağzınızdaki Bakteri Miktarını Azaltacak Ve Dişlerinizdeki Çürüklerin Kendiliğinden Geçmesine Yardımcı Olacaksınız.

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap