Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Dokunulmaması Gereken ot (Tavşancıl Otu)

0

Okuyucularımıza Hayatlarında Faydalı Olabilecek Genel Bir Bilgi Vermek İstiyoruz Yanlışlıkla Dahi Dokunmak İstemeyeceğiniz Bir  Ot Tavşancıl Otu, Havuç Ailesine Dahil Ve Boyu 4 M’ye Kadar Uzayabilen Ölümcül Özlü Bir Bitkidir. Göz Alıcı Çiçekleri Sizi Cezbedecek Ve Dokunmak İsteyeceksiniz. Fakat Dokunmamalısınız. Çünkü Ciddi Alerjik Reaksiyona Sebebiyet Verebilir.

Yanlışlıkla Herhangi Bir Dalını Kırar Ya Da Çiçeklerle Temas Ederseniz, Değdiği Bölgede Ciddi Boyutta Kabarcıklar Oluşacaktır. Bunun Nedeni, Bitkiden Derinize Bulaşan Kimyasalların Derinizin Işık Hassasiyetini Arttırması.

Kabarıklar 48 Saat İçinde Vuku Bulabilir Fakat Aylar Ya Da Yıllar Boyu Kalıcı Olabilir. Eğer Bitkinin Özü Gözünüze Değerse, Hayat Boyu Özel Gözlükler Kullanmak Zorunda Kalabilirsiniz.

Eğer Bu Bitkiyle Karşılaşır Ve Değerseniz, Yapmanız Gereken İlk Ley Bol Su İle Yıkayıp Bölgenin Temizliğinden Olabildiğince Emin Olmak. Daha Sonra Bolca Güneş Kremini Bölgeye Sürüp Güzelce Yedirin. Özün Temas Ettiği Bölgeyi Güneş Işığından Korumalısınız.

Paylaş:
[vicomi_feelbacks]

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap