Donald Trump Kimdir?

Donald Trump Kimdir?

3 Kasım 2020 0 Yazar: Mernuş Dündar

Donald Trump, Donald Trump Kimdir, Donald Trump Nereli, Donald Trump Kaç Yaşında, Donald Trump Evli Mi, Donald Trump Çocuğu Var Mı, Donald Trump Hayatı, Donald Trump  Biyografisi

Bugün sizlere, Donald Trump hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

Donald John Trump (14 Haziran 1946), Amerikalı işletmeci, politikacı ve Amerika Birleşik Devletleri’nin 45. ve günümüzdeki başkanıdır.

Donald Trump Kaç Yaşında?

Donald Trump Kimdir?

Donald John Trump, 14 Haziran 1946 yılında New York’ta doğmuş ABD’li iş adamı, siyasetçi, yönetici, girişimci ve yazardır. Trump Organizasyonu’nun başkanı olan Trump, Cumhuriyetçi Parti’nin 2020 ABD başkanlık seçimleri adayıdır.

Queens, New York’ta doğmuş, Pensilvanya’da bulunan Wharton Institu’de İşletme bilimleri eğitimi almıştır. Üniversite yıllarında babası Fred Trump’ın emlak ve inşaat firmasında çalışmıştır. Kariyeri sırasında oteller, kumarhaneler, golf sahaları ve daha birçok yapı inşa etmiştir. Trump: The ART of the Deal ve Trump: How to Get Rich gibi birçok Kitap yazmıştır. 2000 ABD başkanlık seçimleri’nde Reform Partisi adayları arasında yer almıştır. Forbes iş dergisi tarafından hazırlanan Dünyanın En Zengin 400 İnsanı listesinde yer almıştır. 2004-2015 yılları arasında NBC kanalında yayınlanan ünlü reality show The Apprentice’de yer almıştır.

Trump, 2015 yılının Haziran ayında 2016 ABD başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti adayının belirleneceği parti içindeki yarışa katılacağını açıkladı. Seçim vaatleri hem ABD’de hem de dünyada büyük tartışmalara neden oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nin 45. ve günümüzdeki başkanıdır.

Donald Trump Ne Zaman Başkan Oldu?

2016 Haziranının son günlerine doğru parti içinde gereken 1238 delege sayısına ulaşarak partinin resmi adayı olması kesinleşti. Yaygın görüşlere ve genel anket sonuçlarında çoğu kez Clinton’un gerisinde gösterilen Trump, 8 Kasım 2016’da yapılan seçimleri kazanarak 45. Amerika Birleşik Devletleri başkanı oldu.

Donald Trump Kaç Yaşında?

Trump Kaç Yaşında ve Nerede Doğdu?

Donald John Trump, 14 Haziran 1946 yılında New York’ta doğmuş ABD’li iş adamı, siyasetçi, yönetici, girişimci ve yazardır.

Amerika Seçimleri Ne Zaman?

ABD’de başkanlık ve kongre seçimleri 3 Kasım’da yapılacak. Başkan Donald Trump’ın rakibi Demokrat Parti’den eski Başkan Yardımcısı Joe Biden.

Trump seçimlerin ertelenmesini istemişti ancak bunun için Kongre kararı gerekiyor.

Trump, seçimlerin ertelenmesi önerisini, “Ben seçim tarihinde değişiklik istiyor muyum? Hayır ama şaibeli bir seçim de görmek istemiyorum. Bu seçimler yapılırsa tarihteki en şaibeli seçim olacak” sözleriyle savundu.

Trump’ın Yazmış Olduğu Kitaplar

 1. Trump: The Art of the Deal
 2. Trump: The Art of Survival
 3. Trump: The Art of the Comeback
 4. Trump: Surviving at the Top
 5. Trump: How to Get Rich
 6. The Way to the Top: The Best Business Advice I Ever Received
 7. Trump: Think Like a Billionaire: Everything You Need to Know About Success, Real
 8. Estate, and Life
 9. Trump: The Best Golf Advice I Ever Received
 10. Why We Want You to be Rich: Two Men – One Message
 11. Trump: 101 The Way to Success

Donald Trump Kaç Yaşında?

Melania Trump Kimdir?

Melania Trump, 26 Nisan 1970’de Slovenya’daki Novo Mesto’da (daha sonra Yugoslavya’nın bir parçası) doğdu.

Babası bir araba satıcısıydı ve annesi çocuk kıyafeti tasarımcısıydı. Küçük kız kardeşiyle mütevazi bir evde büyüdü ve daha sonra babasının önceki bir ilişkisinden sahip olduğu bir erkek kardeşi olduğunu öğrendi. Trump, 16 yaşında modelliğe başladı ve iki yıl sonra Milan’da bir ajansla anlaşma imzaladı. Ljubljana Üniversitesi’ne kayıt yaptı ancak modellik kariyerine devam etmek için bir yıl aradan ayrıldı. Modelliğin ilk günlerinde Trump, 1996’da New York’a taşınmadan önce Milano’da ve Paris’te çalıştı. Orada Patrick Demarchelier ve Helmut Newton gibi tanınmış fotoğrafçılarla birlikte çalışarak istikrarlı bir çalışma kazandı ve Harper’s Bazaar (Bulgaristan), Vanity Fair (İtalya), GQ ve Sports Illustrated Mayo Issue .Melania Trump, 26 Nisan 2016’da New York’ta Lincoln Center’da Jazz’ın Frederick P. Rose Hall’daki 2016 Time 100 Gala’sına katıldı.

Melania, gelecekteki kocası Donald Trump ile 1998’de New York moda partisinde bir araya geldi. İlk tanışma tarihini reddetmesine rağmen, çift sonunda bir ilişki kurmaya başlamış ve 2004 yılında beraberliğe başladılar. Ertesi yıl Florida, Palm Beach’te evlendiler, Shaquille O’Neal , Barbara Walters , Kelly Ripa , Matt Lauer , Katie Couric , eski Başkan Bill Clinton ve daha sonra New York Senatörü Hillary Clinton dahil olmak üzere düğün törenleri ünlü katılımcılarla gerçekleştirildi .2006 yılında Trump, Barron William Trump’i doğurdu. Oğulları kocası Donald’ın beşinci çocuğu. Aynı yıl ABD vatandaşı oldu.

Kullanıcılar Takip Ettiği Diğer Konular

Joe Biden Kimdir?

Spread the love
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •