Dört Kişilik Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

0
260

Dört Kişilik Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir, Dört Kişilik Oyunlar, Sıkılmadan Oynayabileceğiniz En İyi Oyunlar, Sıkılınca oynanılacak oyunlar nelerdir, sıkılmadan oynanabilecek oyunlar, Sevgiliyle Oynanabilecek En İyi Oyunlar, Sevgiliyle oyun oynamak, sevgiliyle oynanabilecek oyunlar nelerdir Bağımlılık Yaratan Telefon Oyunları, Bağımlılık Yaratan Telefon Oyunları Nelerdir, Bağımlılık Yaratan Oyunlar, Telefonda Oynanabilecek En İyi Oyunlar, Telefonda hangi oyunlar oynanır, Telefon oyunları, Telefon oyunu Evde Oynayabileceğiniz En İyi 10 Oyun, Evde Oynanabilecek Oyunları, evde sıkılınca oyun  Evde Aileniz İle Birlik Oynayabileceğiniz En İyi 10 Oyun, Evde Aileniz İle Birlik Oynayabileceğiniz En İyi 10 Oyun nedir, Evde Aileniz İle Birlik Oynayabileceğiniz En İyi 10 Oyun hakkında bilgiler, evde sıkılınca neler yapılır, evde hangi oyunlar oynanmalı, ailenizle keyifli vakit geçirmek, ailecek oynanacak oyunlar nelerdir, aile oyunları, çocuk oyunları, en iyi oyunlar, en iyi oyunlar nelerdir, kolay oyunlar, kolay oyunlar nelerdir

Evinizde sıkıldınız mı ? Evde yapacak bir şey mi arıyorsunuz ? Evde ailenizle oyun mu oynamak istiyorsunuz ? Evde aklınıza oynayacak oyun gelmedi mi ? Yepyeni bir içerikli sizlerin bu sıkıntısına son veriyoruz. Evde saatlerde arayıp, düşünüp oyun bulmaya son! Güzel bir zaman geçirmek istiyorsanız, sayfamızda’ki paylaşmış olduğumuz oyunları sizlere şiddetle tavsiye ediyoruz. Uzman kadromuz ile birlikte sizler için hazırladığımız oyunları umarım oynadıktan sonra beğenirsiniz. İyi Eğlenceler 🙂

Dört Kişilik Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

Dört Kişilik Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

1) Bom: Sözlü olarak oynanan, sırayla saymaya ve fakat bazı sayıların yerine “bom” demeye dayalı bir grup oyunudur. Çocuklukta sıkça oynanmasına rağmen, sayılar öğrenilince bu oyunla işimizin bittiği zannına kapılmamız feci bir yanılgıdır. Zira oyunda eğlencenin hası öğrenmekte değil, bildiğini unutmaktadır.

Dört Kişilik Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

2) Rüya Oyunu: En az üç kişiyle oynanan, sözlü bir psikolojik-kurmaca-fantezi oyunudur. Oynayabilmek için oyunu bilmeyen ve rüya görücü rolünü üstlenecek bir kişiye (kurban) ihtiyaç vardır. Zaten oyunu daha önce oynamış olanlar isteseler de kurban olamazlar.

Dört Kişilik Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

3) Çaktım!: İki oyuncu diğer oyunculardan gizli bir şekilde bir kelime seçerler ve seçtikleri kelime üzerine aralarında konuşmaya başlarlar. Konuşmayı takip eden oyuncuların amacı, tutulan kelimenin ne olduğunu bulmaktır. Her oyuncunun önceden belirlenen belli sayıda tahmin hakkı vardır.

Dört Kişilik Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

4) Sessiz Sinema: Ses ve söz kullanmaksızın bir film (kitap, vb) adı diğer(ler)ine anlatılmaya çalışılır. Kişi sayısı ve ruh haline göre müsabık takımlar halinde, bireysel yarışma olarak veya belli bir düzene tabi kalmaksızın isteyenin çıkıp anlatması şeklinde oynanabilir. Takımlar halinde oynanması şöyledir: sırası gelen takımdan bir anlatıcıya (tercihen herkes sırayla anlatır) karşı takım seçtiği filmi fısıldar ve oyuncu takım arkadaşlarına belli bir süre içinde anlatmaya çalışır. Anlatım süresinin belirlenmesinde yaygın olarak kullandığımız sistem, ilk kelime için 1 dk, diğer her kelime için de 30 sn hak tanınmasıdır. Buna göre örneğin 4 kelimelik bir soru için 2.5 dk’lık bir anlatma süresi tanınır. Kelimeleri anlamından bağımsız hece ve hatta harflere bölerek anlatmaya çalışmak oyunun ruhuna aykırıdır. Dilsiz dilin de dil olduğunu gösteren bu oyun klasiği, yer, zaman, kişi ve malzemeden bağımsızlık katsayısının yüksekliği sayesinde, canlar oyun çektiğinde her daim cepte ve oynanmaya amadedir.

Dört Kişilik Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

5) Daha Daha: Oyunculardan biri bir kelime tutar. Tutalan şey bir nesne, soyut bir kavram ya da herhangi bir şey olabilir. Hatta arzuya göre özel isimlerle bile oynanabilir. Nispeten kolay bir oyun için nesnelerle başlamanızı tavsiye ederiz.

Dört Kişilik Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

6) Sorkaç: İdeal oyuncu sayısı 3-4’tür. Herkesin birbirinin yüzünü görebileceği şekilde dizilmiş oyunculardan bir, herhangi bir diğerine bakarak herhangi bir soru yöneltir. Soruyu alan, duraklamaksızın yine herhangi bir kişiye bakarak (bu bir önceki soruyu soran kişi de olabilir) başka bir soru sorar. Oyun mümkün olduğunca süratli bir şekilde art arda sorulan sorulardan müteşekkildir. Cevap veren, daha önce sorulmuş bir soruyu soran, ya da duraklayan yanar.

Dört Kişilik Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

7) Eylem Pokeri:Oyunculardan biri “ben aynı anda şunu yaparken bunu da yapabilirim” şeklinde bir kombinasyonla açılışı yapar. Ardından sırası gelen oyuncu “ben aynı anda onları yaparken bir de bunu yapabilirim” diyerek iddiayı artırır.

Dört Kişilik Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

8) Soruşma: İlk oyuncu bir soru sorar. İkinci oyuncu bu soruya derhal bir başka soruyla cevap vermelidir. Ardından yine ilk oyuncu bu soruya bir diğeriyle. Oyuncuların amacı soruşmayı bu şekilde akıcı bir şekilde sürdürmektir. Soru olmayan bir şey söyleyen, daha önce sorulmuş bir soruyu tekrar eden, veya uzunca duraklayan oyuncu yanar. Alakasız soru sormak da yanma sebebi sayılabilir. Üç yanış bir penaltıdır, mağlubiyet ile sonuçlanır.

Dört Kişilik Oynanabilecek Oyunlar Nelerdir ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here