Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

DOSYA MASRAFINIZ HANGİ DURUMLARDA İADE EDİLMEZ?

0

Kredi Başvurularının Reddedilme Nedenleri

Kredi geçmişiniz, ödemelerdeki düzensizlikler, geliriniz ya da önceden herhangi bir banka işleminizin olmamış olması kredi başvurunuzun reddine neden olabilir.

İhtiyaç kredisi adı altında bilinen bireysel kredi ya da tüketici kredisi birçok sebepten dolayı bankalarca onaylanmayabilir.

Kredi geçmişiniz, ödemelerdeki düzensizlikleriniz, geliriniz ya da önceden herhangi bir banka işleminizin olmamış olması bu sebeplerin arasında sayılabilir.

Detaylı cevaplandırılması gereken soru ise şudur: Bankalar neden ve hangi durumlarda kredi başvurunuzu onaylamaz?

Hesapkurdu analistlerinden Perihan Gözübüyük sizin için açıkladı.

KREDİ GEÇMİŞİNİZ SİZİ ELE VEREBİLİR

Kredi başvurularında bankanın öncelikle geçmiş kredi geçmişini kontrol ettiğini belirten Gözübüyük, “Geçmişteki banka hareketlerinizin sonucu kredi notu olarak banka görevlisine yansıtılır ve sizi ilk önce bu not ile değerlendirmeye alırlar. Bu not sizin kredi, kredi kartı, fatura ödemeleriniz gibi birçok ödemenin düzenli yapılıp yapılmadığıyla ilgilidir. Banka kredi başvurunuzu kredi notunuzun düşüklüğünden dolayı kabul etmemişse ilk yapmanız gereken notunuzu arttıracak işlemlerden geçmek olacaktır.

GELİRLERİNİZ SİZİ YARI YOLDA BIRAKABİLİR

Kredi geçmişiniz başvurunuzu onaylanması için yeterli göründü ve siz başvurunuzun tamamlandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bankanın kontrol edeceği bir sonraki aşama ise geliriniz. Başvuru sırasında bankaya iletmiş olduğunuz gelir belgeniz eğer başvurduğunuz kredi miktarının ödemesi için yeterli değil ise reddedilebilirsiniz.” dedi.

BANKAYLA HERHANGİ BİR İŞİNİZ OLMADI MI?

Gözübüyük’e göre, başvurunuz reddedilmesinin bir nedeni de daha önce herhangi bir kredi işlemi gerçekleştirmemeniz ya da kredi kartına sahip olmamanız olabilir. Bankanın sizi değerlendirecek bir kriteri yoksa kredi kullandırmak konusunda çekimser davranabileceğini ifade eden Gözübüyük, bu durumu göz önünde bulundurarak düzenli ödeme yapabileceğiniz bir kredi kartına sahip olmanızı öneriyor..

Paylaş:
[vicomi_feelbacks]

Comments are closed.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap