Anasayfa » Bilgi Formu » Dünyanın en güzel ve En büyüleyici YErleri

Dünyanın en güzel ve En büyüleyici YErleri

etkileyici yerler resmi

Yeryüzünün bittiği nokta” olarak adlandırılan Avustralya’daki Nullarbor Uçurumları

etkileyici yerler resmi 1

Şubat ayının sonlarına doğru gerçekleşen bu doğa harikası görüntü güneşin yavaş yavaş battığı akşamüstü 17.30 sularında başlıyor.

etkileyici yerler resmi 2

Dünyanın dört bir yerinde bulunan bu benzersiz güzellikleri görmek çok kolay değil. Ancak News.au’nun hazırladığı listede bulunan milyonlarca yılda oluşmuş bu şaheserlerden bir tanesi çok yakınımızda yani Türkiye’de.

etkileyici yerler resmi 3

Dünyanın en aktif volkanların bulunduğu Endonezya’daki Kelimutu volkanik krateri ilginç özelliğe sahip.

etkileyici yerler resmi 4

Kelimutu volkanik krateri ilginç kılan 3 farklı renkteki krater gölüdür.

etkileyici yerler resmi 5

Mozaik Kaldırım, Tazmanya Mozaik Kaldırım, dünyanın katı dış katmanlarının çok nadiren oluşturduğu tortul yapılardan meydana geliyor. Yeryüzü kabuğunun baskısıyla kırılan kayalar, dörtgen bloklar halinde çatlamış ve katmanlar oluşturmuş.
etkileyici yerler resmi 6

Devin Geçidi, Kuzey İrlanda 1692 yılında keşfedilen ve bugün Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Devin Geçidi, yaklaşık 40 bin volkanik taş sütunun birbirine sıkıca kenetlenmesinden oluşuyor.

etkileyici yerler resmi 7

Taş Orman, Çin Tam 400 kilometrelik bir alana yayılmış olan, dünyanın kayalardan oluşmuş en büyüleyici yapısı, Çin’deki Taş Orman. Ormandaki kayalar, kireç ve suyun etkileşimiyle çok uzun yıllar içinde oluşmuş.

Yorum yapın