Ana SayfaEĞİTİMEğilen Baş Kesilmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Eğilen Baş Kesilmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

eğilen baş kesilmez ile ilgili kompozisyon, eğilen baş kesilmez ile ilgili kompozisyon örnekleri, eğilen baş kesilmez ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 eğilen baş kesilmez ile ilgili kompozisyon, 2021 eğilen baş kesilmez ile ilgili kompozisyon örnekleri, eğilen baş kesilmez ile ilgili kısa kompozisyonlar, eğilen baş kesilmez ile ilgili kompozisyon ödevleri, eğilen baş kesilmez ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size eğilen baş kesilmez ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. eğilen baş kesilmez ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, eğilen baş kesilmez ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Eğilen Baş Kesilmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Eğilen Baş Kesilmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Bize karşı herhangi bir hata yapan; fakat bu hatasını anlayarak bizden af dileyen kişiyi affetmemiz gerekir. Kişi kusurunu zamanında görüp, bizden özür diliyorsa, ona surat yapmaya devam etmek veya onu cezalandırmak olmaz. Kusursuz insan yoktur. Hatasız kul olamayacağı, şarkılarımızda bile dile getirilmiştir. Hatasız, günahsız olanlar sadece meleklerdir.

O da, zaten Allah’ın emridir. Ancak insan, hata yapma tabiatı üzerine yaratılmıştır. Öyle olmasaydı, cennet veya cehennem de yaratılmış olmazdı. Önemli olan hata yapmak değil, yaptığımız hatayı çabuk anlamamız ve o hatamızdan etkilenen kişilerden özür dilememiz, gönüllerini almamızdır. Kusurunu anlamış, defalarca özür dilemiş birini cezalandırmak, ona kötülük yapmak insanlığa sığmaz. Bu, hem insanlar için geçerlidir hem de devletler için. Bir savaş esnasında, taraflardan biri teslim oluyorsa, kazanan devletin tüm esirleri öldürmesi veya hapsetmesi gerekmez.

Teslim olan taraf baş eğmiş devlettir. Eğilen başı kesmek de insanlığa sığmaz. Çevremizdeki insanlara, dostlarımıza, akrabalarımıza da hata yapabilecekleri gözle bakmalıyız. En ufak hataları sonucunda onları cezalandırmak, işlerin daha kötüye gitmesine sebep olabilir.

Eğilen Baş Kesilmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

İnsanların ahlaki değerlere sahip olarak özür dileme sorumluluğuna sahip olmaları yanlış yaptıklarını kabul ederek kibre, gurura düşmemeleri anlamına gelir. Yanlış yaptığının ve hata ettiğinin farkında olarak karşısındaki kırdığını, üzdüğünü fark eden ve bunu telafi etmek isteyen insanlar özür dileme cesaretini gösterebilecek olan insanlar olarak en erdemli kişilerdir.

Kusurunu anlamış, defalarca özür dilemiş birini cezalandırmak, ona kötülük yapmak insanlığa sığmaz. Bu, hem insanlar için geçerlidir hem de devletler için. Bir savaş esnasında, taraflardan biri teslim oluyorsa, kazanan devletin tüm esirleri öldürmesi veya hapsetmesi gerekmez. Teslim olan taraf baş eğmiş devlettir. Eğilen başı kesmek de insanlığa sığmaz.

Özür dilemek, erdemli bir davranıştır. İnsanların özür dilemek erdemine sahip olarak özür dilemek cesaretini göstermeleri büyüklük yapmaları anlamına gelmez. Bu bir tevazu ve hoşgörü örneği olarak yaşanmaktadır. Bu nedenle özür dilemek hukuki olarak bir hak tesliminden çok duygusal bir hareket olarak birleştirici ve kuşatıcı bir özelliğe sahiptir

Eğilen Baş Kesilmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar