Anasayfa » EĞİTİM » Ekmeden Biçilmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Ekmeden Biçilmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

ekmeden biçilmez ile ilgili kompozisyon, ekmeden biçilmez ile ilgili kompozisyon örnekleri, ekmeden biçilmez ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 ekmeden biçilmez ile ilgili kompozisyon, 2021 ekmeden biçilmez ile ilgili kompozisyon örnekleri, ekmeden biçilmez ile ilgili kısa kompozisyonlar, ekmeden biçilmez ile ilgili kompozisyon ödevleri, ekmeden biçilmez ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size ekmeden biçilmez ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. ekmeden biçilmez ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, ekmeden biçilmez ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Ekmeden Biçilmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Ekmeden Biçilmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Hepimiz günlük hayatımızı devam ettirmek için belirli bir işte çalışıyoruz ya da okullarımıza devam ederek derslerimizde başarılı olmak belli bir çaba içindeyiz. Bu nedenle kimse oturduğu yerden doktor, mühendis, öğretmen olamıyor. Mutlaka atalarımızın dediği gibi ekmeden biçilmez. Yani İnsanların bazı noktalara ulaşabilmesi için birçok çabaya ihtiyaç vardır. Çünkü bir sonuca ulaşmak için herkesin yapması gereken birçok çalışma vardır.

Yapılan her türlü çalışmanın olumlu veya olumsuz sonuçları olmaktadır. Fakat biz yine de öncelikle çalışarak elimizden geleni yapmakla görevliyiz. Çabalamadığımız hiçbir işin bizim lehimize sonuçlanacağı hayalini kurmamalıyız. İşte burada ekmeden biçilmez atasözünün anlamı, ne demek istediği açıkça ortaya çıkıyor değil mi?

Bize düşen istediğimiz elde temek için, başarıya ulaşmak için çalışmak, bu yolda emek harcamaktır. Yoksa hiç kimse size başarıyı altın tepside sunmayacaktır. Yeter ki isteyin ve çalışın. Dünya kendi emeğinizle kazandıklarınız oldukça daha güzel bir yer haline gelecektir.

Ekmeden Biçilmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Hayatı anlamlı kılan biz insanlar ve çabalarımızdır. Bu nedenden dolayı çabalamak gerçek anlamda var olmak isteyen insan için mükemmel bir yoldur. İnsanların bazı noktalara ulaşabilmesi için birçok çabaya ihtiyaç vardır. Çünkü bir sonuca ulaşmak için herkesin yapması gereken birçok çalışma vardır.

Bir marangoz önce çıraktı, sonra kalfa ve en sonunda ustadır. Bu noktaya gelebilmek için bu çabaya girmeyi göze almış olması gerekmektedir. Bütün bu hedeflerin gerçekleşmesi öncelikle çabaya ihtiyaç duyacaktır. Çabalamak aynı zamanda zaman içinde gelişmeyi barındırır. Gelişmekte olan her şey eninde sonunda son noktasına varır.

Bu son noktanın ne olacağı kişilerin yaptığı çalışmalara bağlıdır. Çabalamaları meslekte ustalaşmak için ekilmiş ekinler olarak düşünmemiz gereklidir. Yani öğrenmek için çaba sarf edersen ustada olursun, en iyi noktaya da varırsın. Çalışmalarının sonuçlarını almış olursun. Çünkü ekini ekmiş gelişmesi için çabalamış ve ustalığa ulaşarak sonuçlara ulaşmış olacaksın.

Ekmeden Biçilmez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın