Ekmel Özbay Kimdir?

0
520

Ekmel Özbay kimdir,Ekmel Özbay nereli,Ekmel Özbay eşi kim ,Ekmel Özbay Biyografisi, Ekmel Özbay oynadığı filmler,Ekmel Özbay hangi dini benimser, Ekmel Özbay hakkında kısa bilgiler, Ekmel Özbay yaşı kaç,Ekmel Özbay ne zaman doğdu,Ekmel Özbay boyu kaç, Ekmel Özbay göz rengi nedir, Ekmel Özbay, Ekmel Özbay hakkında merak edilenler, Ekmel Özbay çocuğu var mı, Ekmel Özbay hakkında notlar,Ekmel Özbay hakkında kısa notlar, Ekmel Özbay hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Ekmel Özbay Nereli?

Ekmel Özbay 25 mart 1966’da Ankara’da doğdu İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi’nde Nanoteknoloji ve Uzay Teknolojileri Araştırma Merkezi Müdürü ve Elektrik mühendisliği ve Fizik profesörüdür. 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi-Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

 

Ekmel Özbay Kimdir?

1966 Ankara doğumlu olan Ekmel Özbay, Ankara Fen Lisesi’ni 1. olarak bitirmesinin ardından üniversite sınavı (ÖSS) 1. si olmayı da başarmıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümü mezunu olup, yüksek lisans ve doktorasını ise ünlü Stanford Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Özbay, 1992-1993’te aynı üniversitede araştırma görevlisi olmuştur. Buradaki araştırma alanları arasında, yüksek tünel rezonans hızı ve optoelektronik cihazlar bulunmaktadır.

Ekmel Akbay, 1993-1995 arasında ABD Enerji Bakanlığı (Department of Energy)’nin Iowa Üniversitesi’ndeki Ames Uluslararası Laboratuvarı’nda fotonik ve “band gap” materyaller üzerine çalışmalarda bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here