Anasayfa » KİM KİMDİR » Emre Basalak Kimdir?

Emre Basalak Kimdir?

Emre Basalak kimdir, Emre Basalak, Emre Basalak Biyografisi, Emre Basalak hakkında kısa bilgiler, Emre Basalak yaşı kaç, Emre Basalak ne zaman doğdu, Emre Basalak boyu kaç, Emre Basalak hakkında merak edilenler, Emre Basalak çocuğu var mı, Emre Basalak hakkında notlar, Emre Basalak hakkında kısa notlar, Emre Basalak hakkında bilinmesi gerekenler

Bugün sizlere, Emre Basalak hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

 

Emre Basalak, 28 Nisan 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Oda Tiyatrosu ve Devlet Tiyatroları’nın ardından, 2002 yılında ise profesyonel olarak İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlamıştır.

Emre Basalak Kaç Yaşında?

Emre Basalak Kimdir?

1979 yılının Nisan ayında, İstanbul’un güzide İlçesi Sarıyer’in İstinye Mahallesi’nde dünyaya gelmiştir. İstinye bilindiği üzere İstanbul’un hatta ülkemizin en güzel koylarından birine sahip boğaz semtidir. Çocukluk yılları İdealtepe’de geçmiştir. 1990 gittiği Mersin’de 8 sene kalmış, Turizm Otelcilik Lisesi’nde okumuştur.

7 yıl turizm sektöründe çalışmıştır. Mersin bölge tiyatrosunda oyunculuk, yönetmenlik, yöneticilik yapmış, 2002 senesinde Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Hacettepe Üniversitesi Oda Tiyatrosu ve Devlet tiyatroları ardından, 2002 yılında ise profesyonel olarak İstanbul Devlet Tiyatrosunda çalışmaya başlamıştır. 2003 yılında Eskişehir Şehir Tiyatrosu, ardından Van’a gitmiş oyun yönetmiş, İstanbul’a dönerek tekrar tiyatro yapmaya devam etmiştir. Eskişehir’de film çekmiş, Ankara’da dizide rol almış, mezun olduğu üniversite de ise hocalık yapmıştır.

1 Haziran 2014 tarihinde, Eskişehir Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği yapmıştır.

Oyun yazarı kimliği ile de dikkatleri üzerine çeken başarılı isim, bir çok ödül almıştır. Evli’dir, Şifo isminde bir de köpeği olduğunu resmi web sitesinde dile getirmiştir. Burcu boğa, boyu 1.79 cm, kilosu ise 77’dir. Eşinin ismi ise Pınar Basalak’tır.

Emre Basalak Kaç Yaşında ve Nereli?

Emre Basalak, 28 Nisan 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur.

Emre Basalak Boyu

1979 yılının Nisan ayında, İstanbul’un güzide İlçesi Sarıyer’in İstinye Mahallesi’nde dünyaya gelmiştir. İstinye bilindiği üzere İstanbul’un hatta ülkemizin en güzel koylarından birine sahip boğaz semtidir. Emre Basalak 1.79 m’dir. 

Emre Basalak Aldığı Ödülleri

2018 – Bit Yeniği – Direklerarası Seyirci Ödülleri – En İyi Yönetmen Ödülü
2013 – Kurtuluştan Kuruluşa – Uğur Mumcu Yılın Erkek Sanatçısı Ödülü
2005 – D21 – Kültür Bakanlığı (TOMEB) Ödülü

 

Emre Basalak Dizi/Filmleri

2019 – Kuruluş Osman (Gündüz Bey) (TV Dizisi)
2017 – Bir Pazar Sonrası (Sinema Filmi)
2013 – Benimle Oynar mısın? (TRT Çocuk Programı)
2009 – Deniz Yıldızı (Volkan) (TV Dizisi)
2008 – Usta (Sinema Filmi)
2007 – Köprü (TV Dizisi)
2002 – Ekmek Teknesi (TV Dizisi)

Yorum yapın