En Anlamlı ve Yeni Harika SÖzler (2014)

0
797

İnsanlığın büyük ve muhteşem eseri, bir amaçla yaşamayı bilmektir. -Montaigne-Ay ışığının aydınlattığı bir kumsala küçük bir dal parçasıyla seni seviyorum yazmak isterdim ama sen hırçın bir dalga olup silersin diye yazmaktan korktum.Bir telefon bekliyorum, sevgilim diye başlayan, seni seviyorum diye biten. Bir telefon bekliyorum, dün gelmesi gereken ve bugün hala gelmeyen.Bugünü yaşıyorsam eğer, Gelecek günlerin seni getireceğine inandığım içindir.sen herzaman nerede olursam olayım, ne düşünürsem düşünüyüm her an kalbimdesin, seni ne kadar sevdiğimi kelimeler ile anlatamam, ama şunu bil seni seviyorum.Bu satten Sonra fırtınalar kopsa benden yaprak oynamaz.Başkasına kendinden fazla değer verme, ya onu kaybedersin yada kendini mahvedersinSeni asıl insanların basit sevgileriyle değil, basit insanların asıl sevgileriyle sevdim. Bu güzel aşkımıza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül getirdim.

Hakiki arkadaşlık, sıhhatten farksızdır, kıymeti, ancak elden gittikten sonra anlaşılır. *Gölti*Ne Sana Düşmanım Ne de Seni Sevdiğim? Pişmanım. Sadece SeninLe oLmak Varken SensizLiğe Işyanım.Eti tadan köpek, artık kuru ekmeğe dönmez. *Ahmet Haşim*Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamını taşısaydı ve sen bana, seni ne kadar sevdiğimi soracak olsaydın, inan ki bir tanem her gün yağmur yağardı.Şimdi daha iyi anlıyorum ki, Nefes almak değilmiş yasamak, Ateşlerde yanmak gibi birşey, Seni severken sensiz olmak.Ben bilmediğimi bildiğim için diğer insanlardan akıllıyım. -Sokrat-Senin için ağlarken gözümden düşen yaşlar denize dökülseydi eğer, Karaya vuran dalgalar “seni seviyorum” yazardı.yollar ayrıldı gitmek yakışır kahpelik moda bak oda sana yakışır.

OImuyorsa oImuyordur, vardir Allah’ın bir biIdiği. İsyan etme sakın, sonra anIarsın senin icin yapıIan iyiIiği.” Hz. Muhammed s.a.v “Var mı daha ağır yük, hasreti çekmek kadar. Yasama sebebimsin, ekmek kadar şu kadar. Ayrılığın, hasretin her şeyin bir hazzı var. Seni anmak da güzel seni özlemek kadar…Bazı amaçlar o kadar değerlidir ki, o yolda mağlup olmak bile zafer sayılır.İnsanlığın büyük ve muhteşem eseri, bir amaçla yaşamayı bilmektir. *Montaigne*Ben bilmediğimi bildiğim için diğer insanlardan akıllıyım. *Sokrat*Ağlasam çizgi çizgi, Gözyaşlarım sana değilmiş gibi, beklesem, Zamansız, dünsüz, yarınsız gelmeyişini, silinmiyor hüzünlerim, Seni seviyorum.İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır. *Victor Hugo*Kalbimdeki aşka, dudaklarımdaki gülüşe, akan gözyaşlarıma, yalnızca sen layıksın… Çünkü benim için çok özelsin aşkım.

Birbirimizi bağışlayabilmeden önce, birbirimizi anlamamız gerekir. -Emma Goldman-Dün, dünle beraber gitti cancağızım; bugün yeni şeyler söylemek ( yapmak ) lazım. -MevlanaAcı seni daha güçIü yapar. Korku seni daha cesur. Kırık bir kaIp ise seni daha akıIIı yapar.Eğer geceler seni düşündüğüm kadar uzun olsaydı asla sabah olmazdı.Hayatta iki kör tanıyorum; 1. ‘sı senden başkasını görmeyen ben, 2. ‘sı beni göremeyen şen.Kalbimde 3 çiçek yetiştirdim. Sevmek, sevilmek ve beklemek, Sen bunlardan ikisini kopardin. Bana sadece biri kaldı beklemek, beklemek, beklemek…Onun üzüntüsünü paylaşıp. Onun için ağlıyorsanız bu aşktır. O olmadan onu düşünüp ağladığınız olduysa. O da aşktır.En büyük okyanusta bir su damlası olmak, uçsuz bucaksız sahilde bir kum tanesi olmak ama en önemlisi milyonlarca insanın içinden senin sevgilin olmak.

zaman geçtikçe daha çok bağlanıyorum sana, bir gün bir yerde bir şekilde yollarımızın ayrılacağını bilsemde, nerede olduğunu öğrenmesemde, yaşayacaksın hep içimde.Uyanınca uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyipte dönemeyince çaresizlikten çıldırtan. Hayatta sadece bir kez görülebilen harika bir rüyasın sen.Demedim mi bu hasret bitirir seni. Ay dolanır gider, yalnız kalırsın. Her gün yeni baştan dağılır, ufalırsın. Demedim mi yüreğim böyle sevme diye!Tek bildiğim gözlerinde saklı cennetim, senden başkasını kalbime yar bellemedim, bir seni sevdim ve hep seni seveceğim sevgilim.seni bir goncayken sevdim, şimdi gül oldun, seni bir yağmur damlaşıyken sevdim şimdi gol oldun, ben mi? ben bu çöldeyim şimdi, sende serabim hiç dokunamadığım.Damdan düşer gibi hayatıma girdin, beni deli divane ettin, suçum neydi ki, beni kendine bu kadar aşık ettin.Hayatta üç şeyi sevdim. Seni, kalbimi, ümit etmeyi, Seni sevdim, sensin diye. Kalbimi sevdim, seni sevdi diye. Ümit etmeyi sevdim, belki seversin diye.Bir telefon bekliyorum, sevgilim diye başlayan, seni seviyorum diye biten. Bir telefon bekliyorum, dün gelmesi gereken ve bugün hala gelmeyen. 

İki şeyin sonsuz olduğunu biliyorum; evren ve aptallık. Aslında ilki konusunda çok da emin değilim. Albert EinsteinAğlayısım terk edip gidişine değil. Ben, sensizken, senden diye sensizliğini de sevmiştim. Sen, seninle, seni de sensizliğini de alıp gittin.Ben bilmediğimi bildiğim için diğer insanlardan akıllıyım. -Sokrat-Sen kurumuş yaprak olsan Çıkmaz tozlu sokak olsan Olsen kuru toprak olsan Yine seni seveceğimGiden de değişir kalan da. O yüzden kaldığı yerden başlamaz hiçbir ilişki. Değiştiği yerden başlar ve değişen hiçbir şey eskisi gibi olmaz! Ekleyen: AyçaBekliyorum seni birgün mutlak dönüceksin, geldiğinde bulucam mutluluğu, huzuru ve yeniden hayatı seveceğim, kimse kıramaz seninle olan düşlerimi SEN benim için teksin kimse alamaz yerini.Zaman gece yarısı ıslak gözlerim camda belki gelir diyorum, hani bir şarkımız var ya onu söylüyorum ve seni ölesiye seviyorum 🙂Bir sabah uyandığında güneşi göremezsen yanında sakin gözlerini kapatma yıldızları da kaybedersin sonra. 

Öyle alçak bir kapıdır ki açlık, geçilmesi zaruri oldu mu, insan artık ne kadar büyükse, o kadar çok eğilir. -Victor Hugo-Yalnızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, Hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, Tebessüm dudakların, hüzün ellerin, Sen ise sadece benimsin b i r t a n e m !!Kul olmuş ateş yanar mı? Buz tutmuş şu akar mı? Bu gözler seni sevdi başkasına bakar mı.Ne senden vazgeçerim, ne düşlerimden, nede gözlerimi kaparım hayalinle yaşarken, inan hayati seni bana verdiği için, seni ise hayatıma anlam verdiğin için seviyorum!!Kalbimde üç çiçek yetiştirdim sevmek, sevilmek, beklemek sen bunların ikisini kopardin bana kalan beklemek.içimde bir dünya var sana ait bu dünyadaki tek canlı sensin ve içimdeki dünyada tek sen olarak kalıcaksın.İsYaN İsYaN ADANADA HeRGün İsYaN BoŞuNa DemiyorlaR Rapin The İsyan.Geçmişini Unutan İnsanlar, Gelecekte Kaybolurlar.Ekleyen: berkay 

Yokluğuna dayandım. sensizde sabah oldu. Sensizde mevsimler değişti. Ama dudaklarımla gülsemde gözlerimle gülmeyi unuttum sayende.Yastığımla uykumu baş başa bıraktım, sırf seninle yalnız kalabilmek için! Bu da yetmedi kendimi de bir kenara bıraktım şimdi burada yalnız sen varsın!!!Ne varsa aradığım bilki sende bulmuşum. senden öncesi yoktu, seninle var olmuşum. sende bütün umutlar, sende bütün duygular. beni sende arama, ben artık senin olmuşum.Sen güllere özenme güller sana özensin Üzme tatlı canını sen güllerden güzelsin Sevgi kadar özgür, özgürlük kadar özelsin Gülüm sen her şeye değersin .Hayatıma girdiğinden beri nefes alıyorum huzurun kucağında, seni düşününce anlıyorum huzur sensin hayatımda.Her gün sevda çekipte, Gülünmüyor değil mi, Bir güzelden başkası, sevilmiyor değil mi, Seni asla unutamam, Sensiz olamam diyordun, Hani bensiz olurdun, Olunmuyor değil mi??Geçmişten çok geleceği düşünmeliyiz, çünkü bundan sonra orada yaşayacağız. -Thomas BrowneBir insanın idealleri olmalı sonsuzluk gibi, bir insanın özlemi olmalı özlemle açan çiçekler gibi, bir insanın bir tanesi olmalı oda senin gibi… 

Sahiller dalgayı nasıl beklerse, Gökyüzü mehtabi nasıl özlerse, Kuru topraklar suya nasıl hasretse, Sende benim hasretimsin.yollar ayrıldı gitmek yakışır kahpelik moda bak oda sana yakışır.Senin için ağlarken gözümden düşen yaşlar denize dökülseydi eğer, Karaya vuran dalgalar “seni seviyorum” yazardı.AsIında benim gözIerim kahverengi, güneşe bakınca eIa, sana bakınca fena oIuyor.Alıp kırsalar kalemimi kanımla yazarım seni sevdiğimi.Tek bildiğim gözlerinde saklı cennetim, senden başkasını kalbime yar bellemedim, bir seni sevdim ve hep seni seveceğim sevgilim.Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır. TagoreFark ettiniz mi, şu an; “Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed” dediniz. Allah razı olsun. Ekleyen: Ayça 

Gözlerinde yaş olmak isterdim, sözlerinde nefes olup içine dolmak isterdim, ve kalbinde bir aşk olmak isterim sadece benim için atmasını isterdim o güzel kalbinin.Ölüm gelir basım üstüne, çekerim dert bir dert üstüne, dayanırım inan herşeye ama sensiz olamam!.Akıllı adam hem kitapları, hemde doğrudan doğruya hayatı okur. *Lin Yutang*Yalnızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, Hayal çaresizlerin, yağmur sokakların, Tebessüm dudakların, hüzün ellerin, Sen ise sadece benimsin b i r t a n e m !!Bir soluk kadar yakın yıldız kadar uzak derler sevgi için. Uzanırsın yetişemezsin yetişirsin dokunamazsın dokunursun vazgeçemezsin vazgeçersin ama unutamazsın!!Özlemle özlenmektesin, Sen, özlemlerin içinde en çok özlenensin. Özlenenlerin içinde en özelsin.Sana ne demeliyim bilmiyorum. Güneşim desem güneş batıyor, Hayatım desem hayat kısa, gülüm desem oda soluyor, Sana canım demeliyim, çünkü bu can seninle yaşıyor.Seni seviyorum diyenin sevgisinden şüphe et, çünkü aşk sessiz, sevgi dilsizdir. 

Karanlık gecede önemli değildir yıldızları görmek, Gündüzleri yıldızları görebilmek marifet, Aşık olmak önemli değil, bir ömür boyu sevebilmek marifetDüzenim bozuIur, hayatımın aItı üstüne geIir diye endişe etme… Nereden biIebiIirsin hayatın aItının, üstünden daha iyi oImayacağını?bize hiç gülmüyosun dediler – hıh! sanki hayat bizi güldürdümüde gülelim !yollar ayrıldı gitmek yakışır kahpelik moda bak oda sana yakışır.Suan yanımda olmasanda düşünürüm seni, seni düşündüğümde huzur bulur senin için atan yüreğim ve seninle bir can olmuşum sevdiğim bu can senin.Her zaman aklımızın ardisira gidelim, halkın taktıride, canı isterse ardımızdan gelsin. -Montaigne-Zannetme ki gözlerim sana baktıkça bıkacak. Ölsem ruhum daima seninle kalacak. Kapanırsa gözlerim hayata, İnan ki son sözüm Seni seviyorum olacak!Bekliyorum seni birgün mutlak dönüceksin, geldiğinde bulucam mutluluğu, huzuru ve yeniden hayatı seveceğim, kimse kıramaz seninle olan düşlerimi SEN benim için teksin kimse alamaz yerini. 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here