Anasayfa » FİTNESS » En Etkileyici Göğüs Kası Hareketleri Nelerdir?

En Etkileyici Göğüs Kası Hareketleri Nelerdir?

En etkileyici göğüs kası hareketleri nelerdir, En faydalı göğüs kası hareketleri nelerdir, Faydalı göğüs hareketleri, Evde gögğüs kası nasıl yapılır, göğüs kası nasıl yapılır, göğüs kası hareketleri nelerdir, göğüs hareketleri, göğüs kası hareketleri, göğüs kası hareketleri kaç tanedir, göğüs kası hareketleri kaç kere tekrar edilmelidir, fitness göğüs kası, fitness göğüs kası hareketleri, fitnes göğüs kası hareketleri nelerdir, kaç tane göğüs kası hareketi vardır, evde kolay göğüs kası hareketleri, evde kas nasıl yapılır, göğüs kaslarımı nasıl geliştiririm,

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness göğüs kası hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Göğüs Kası Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

En Etkileyici Göğüs Kası Hareketleri Nelerdir?

Bench Press: Fitness göğüs hareketleri arasından bench press egzersizini antrenman programınızda kesinlikle bulundurmalısınız. Ronnie Coleman, Arnold Schwarzenegger gibi vücut geliştirmenin efsane isimleri ya da Doug Young gibi powerlifting’in unutulmaz ismi olsun, bu efsaneler sahip oldukları geniş göğüs kaslarını bench press egzersizine borçludurlar.

En Etkileyici Göğüs Kası Hareketleri Nelerdir?

Reverse-Grip Bench Press: Teksas’ta her şey büyüktür derler. Göğüs kasları bile. Teksaslı powerlifting’in efsane isimleri Anthony Clark ve Jim Voronin’de geniş göğüs kaslarına sahiptiler ve her ikisi de reverse-grip bench press hareketiyle göğüs kaslarını çalıştırıyorlardı. Bu arada yapılan son araştırmalar fitness göğüs hareketleri arasından reverse-grip bench press hareketinin, vücut geliştirmenin başlıca egzersizlerinden olan incline press’e kıyasla bile daha yüksek bir üst göğüs aktivasyonu sağladığını göstermiştir.

En Etkileyici Göğüs Kası Hareketleri Nelerdir?

Weighted Dip: Vücut geliştirmenin ünlü antrenörü Vince Gironda “dip” egzersizinin en etkili göğüs ve üst göğüs egzersizi olduğunu iddia etmekteydi. Göğüs kaslarınızdaki iş yükünü arttırmak istiyorsanız dip egzersizini yaparken hafifçe öne eğilin ve dirseklerinizi dışa doğru genişletin. Şayet daha dik bir pozisyon almak triceps kaslarınıza vurgu yapar. Yapabiliyorsanız dip egzersizine fazladan ağırlık da ekleyebilirsiniz. Unutmayın; dip egzersizi diğer üst vücut egzersizlerine kıyasla (buna bench press de dâhildir) daha çok ağırlık yükünü kaldırmanıza olanak verir.

En Etkileyici Göğüs Kası Hareketleri Nelerdir?

Cross-Bench Dumbbell Pullover: Göğüs kaslarınızı ateşleyen bu egzersiz çoğu vücut geliştiricinin artık egzersiz listesinde yer almıyor; nedeni sahte bilimsel veriler, fizik tedavinin etkileri ya da uzay çağının son model aletleri olabilir. Fakat yine de bu durum cross-bench dumbell pullover egzersizinin geniş göğüs kaslarına sahip olmak isteyenlerin vazgeçilmesi olmasını engellemiyor. Hareketi uygularken dambıl ya da ağırlık barı kullanın; yapılan son araştırmalar makinelerin ağırlık yükünü kanat kaslarınıza yönlendirdiğini belirtmektedir. Hareketi orta ağırlıkta 12-20 tekrar aralığında yapıp esnemeye ve tam hareket aralığına özen gösterin.

En Etkileyici Göğüs Kası Hareketleri Nelerdir?

Iso-Tension Kasılma: Arnold Schwarzenegger’ın kendi sözlerini aktaralım; “Göğüs kaslarımı kalınlaştırmak ve şekillendirmek için onları tüm açılardan olabildiğince sıkar ve bırakırım. Bu sadece göğüs kaslarımı kontrol altında tutmamı sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda belirgin bir görüntü elde etmemi sağlayan tüm o damarları ve göğüs kaslarımdaki ince çizgileri açığa çıkarmama da yardımcı oluyor. Bu şekilde her bir göğsünüzü 10 setten çalışın ve her bir pozu ve kasılmayı 10 saniye boyunca tutarak olabildiğince sert bir şekilde uygulayın.

En Etkileyici Göğüs Kası Hareketleri Nelerdir?

Yorum yapın