Anasayfa » Aile ve Çocuk Eğitimi » En İyi 10 Strateji Oyunları Nelerdir ?

En İyi 10 Strateji Oyunları Nelerdir ?

En İyi 10 Strateji Oyunları Nelerdir, Strateji Oyunları, Sıkılmadan Oynayabileceğiniz En İyi Oyunlar, Sıkılınca oynanılacak oyunlar nelerdir, sıkılmadan oynanabilecek oyunlar, Sevgiliyle Oynanabilecek En İyi Oyunlar, Sevgiliyle oyun oynamak, sevgiliyle oynanabilecek oyunlar nelerdir Bağımlılık Yaratan Telefon Oyunları, Bağımlılık Yaratan Telefon Oyunları Nelerdir, Bağımlılık Yaratan Oyunlar, Telefonda Oynanabilecek En İyi Oyunlar, Telefonda hangi oyunlar oynanır, Telefon oyunları, Telefon oyunu Evde Oynayabileceğiniz En İyi 10 Oyun, Evde Oynanabilecek Oyunları, evde sıkılınca oyun  Evde Aileniz İle Birlik Oynayabileceğiniz En İyi 10 Oyun, Evde Aileniz İle Birlik Oynayabileceğiniz En İyi 10 Oyun nedir, Evde Aileniz İle Birlik Oynayabileceğiniz En İyi 10 Oyun hakkında bilgiler, evde sıkılınca neler yapılır, evde hangi oyunlar oynanmalı, ailenizle keyifli vakit geçirmek, ailecek oynanacak oyunlar nelerdir, aile oyunları, çocuk oyunları, en iyi oyunlar, en iyi oyunlar nelerdir, kolay oyunlar, kolay oyunlar nelerdir

Evinizde sıkıldınız mı ? Evde yapacak bir şey mi arıyorsunuz ? Evde ailenizle oyun mu oynamak istiyorsunuz ? Evde aklınıza oynayacak oyun gelmedi mi ? Yepyeni bir içerikli sizlerin bu sıkıntısına son veriyoruz. Evde saatlerde arayıp, düşünüp oyun bulmaya son! Güzel bir zaman geçirmek istiyorsanız, sayfamızda’ki paylaşmış olduğumuz oyunları sizlere şiddetle tavsiye ediyoruz. Uzman kadromuz ile birlikte sizler için hazırladığımız oyunları umarım oynadıktan sonra beğenirsiniz. İyi Eğlenceler 🙂

En İyi 10 Strateji Oyunları Nelerdir ?

En İyi 10 Strateji Oyunları Nelerdir ?

1) Age of Empires: Ensemble Studios tarafından geliştirilen Age of Empires serisinin ilk oyunu 1997 yılında çıkış yapmıştı. Serinin en başarılı oyunu olarak ise 1999 çıkışlı Age of Empires II: The Age of Kings’i gösterebiliriz.

En İyi 10 Strateji Oyunları Nelerdir ?

2) Civilization: Sayısız başarılı ve kült yapımın altında imzası bulunan Sid Meier’ın halen devam eden Civilization serisi, sıra tabanlı strateji türünün en önemli isimlerinden biri. Civilization’ın 1991 yılında başlayan yolculuğu kapsamındaki en başarılı yapım birçoklarına göre Civilization IV kabul edilir.

En İyi 10 Strateji Oyunları Nelerdir ?

3) Command & Conquer: Son olarak geçen yıl C&C Rivals ile mobil platformlara geçiş yapan ancak uzun yıllardır gerçek anlamda bir devam oyununa kavuşamayan C&C’un yolculuğu 1995 yılında başlamıştı. Alternatif bir tarih diliminde geçen oyunda Global Defense Initiative ile Brotherhood of Nod arasındaki mücadeleye tanık oluyoruz

En İyi 10 Strateji Oyunları Nelerdir ?

4) Company of Heroes: İkinci Dünya Savaşı temalı strateji oyunu arayanların bir numaralı adresi olan Company of Heroes serisinin 2006 yılında çıkan ilk oyunu hem oyun mekanikleri, hem de görselliği ile büyük beğeni toplamıştı. İki genişleme paketiyle desteklenen yapımda Amerikan birliklerini yöneterek savaşın önemli cephelerinde mücadele ediyoruz.

En İyi 10 Strateji Oyunları Nelerdir ?

5) Europa Universalis: Paradox’un strateji türüne kazandırdığı yapımlar arasında tercih yapmak zor oldu ancak sonunda Europa Universalis’te karar kıldım. Fazlasıyla detaylı ve kapsamlı bir içerik sunan serinin ilk oyunu 2000 yılında çıkarken, günümüzde halen popüler olan dördüncü oyuna yeni içerikler gelmeye devam ediyor. 1444 ile 1821 yılları arası dönemi konu alan Europa Universalis IV’te kendimize bir ülke seçiyor ve diplomasi, ticaret, savaş, kolonileşme gibi birçok konuda kararlar alarak dünyaya hükmetmeye çalışıyoruz.

En İyi 10 Strateji Oyunları Nelerdir ?

6) Homeworld: Company of Heroes ile beraber listedeki ikinci Relic Entertainment imzalı yapım olan Homeworld, uzayda geçen ve bilimkurgu temalı bir gerçek zamanlı strateji oyunu. Taiidan İmparatorluğu’nun evlerini yok etmesinin ardından hayatta kalanların yolculuğuna yön verdiğimiz ilk oyunda amacımız, kaynak toplayıp güçlü bir filo kurarak düşman gemilerine saldırmak ve evimize geri dönmek. Eğer konu ilginizi çektiyse serinin ilk iki oyununu içeren Homeworld Remastered Collection’ı Steam’de bulabilirsiniz.

En İyi 10 Strateji Oyunları Nelerdir ?

7) StarCraft: Blizzard’ın geliştirdiği ve ilk oyunu 1998 yılında piyasaya sürülen StarCraft serisi, oyuncuları geleceğe götüren ve bilimkurgu temalı bir dünyaya sahip. Protoss, Terran ve Zerg ırkları arasındaki savaşı konu alan oyun için daha sonra bir genişleme paketi de yayımlanmıştı.

En İyi 10 Strateji Oyunları Nelerdir ?

8) Total War: Sıra tabanlı ve gerçek zamanlı strateji türlerini bir araya getiren bir seri. İlk olarak Shogun: Total War ile Japonya topraklarını ziyaret ettiğimiz Total War sayesinde yeri geldi ortaçağ savaşlarına katıldık, yeri geldi Napoleon Bonaparte rolünü üstlendik, yeri geldi Antik Çin’de iktidar savaşı verdik ve bir noktada Warhammer dünyasını bile ziyaret ettik. Total War’da başına geçtiğimiz ülkeyi, devleti ya da fraksiyonu hem harita üstünde, hem de savaş meydanlarında yöneterek zafer peşinde koşuyoruz.

En İyi 10 Strateji Oyunları Nelerdir ?

9) Warcraft: Blizzard’ın oyun dünyasına kazandırdığı bir diğer strateji serisi. Oyunlarının yanı sıra kitapları ve sinema filmi ile de boy gösteren Warcraft, fantastik bir dünya olan Azeroth’ta geçiyor. Serinin en popüler oyunu olan ve 2002 yılında çıkan Warcraft III: Reign of Chaos’u ve oyunun genişleme paketi The Frozen Throne’u içeren yenilenmiş sürüm Warcraft III: Reforged geçen yıl duyuruldu ve bu yıl çıkış yapacak. Warcraft’ın oyun dünyasına bir diğer armağanı da Dota’nın çıkış noktası olması.

En İyi 10 Strateji Oyunları Nelerdir ?

10) XCOM: Oyun tarihinin en uzun soluklu serilerinden biri olan XCOM’un ilk oyunu 1994 yılında “UFO: Enemy Unknown” ismiyle çıkış yapmıştı. Son olarak 2016 yılındaki XCOM 2 ile sürekliliğini sürdüren bu seride uluslararası elit bir organizasyonu yöneterek Dünya’yı işgal etmeye çalışan uzaylılara karşı mücadele ediyoruz. Bu süreçte bünyemize yeni askerler almak, onları geliştirmek ve onlar için yeni ekipmanlar sağlamak gibi aksiyonlarda bulunurken, oyunun savaş sistemi ise sıra tabanlı olarak işliyor.

En İyi 10 Strateji Oyunları Nelerdir ?

Yorum yapın