Anasayfa » SAĞLIK » Ensefalopati Vücutta Nasıl Görünür ?

Ensefalopati Vücutta Nasıl Görünür ?

Ensefalopati, Ensefalopati nedir, Ensefalopati hakkında bilgiler, Ensefalopati özellikleri, Ensefalopati belirtileri, Ensefalopati nedenleri, Ensefalopati tedavisi, Ensefalopati vücutta nasul görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Ensefalopati hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Ensefalopati hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Ensefalopati Nedir ? Ensefalopati nedenleri nelerdir ?, Ensefalopati belirtileri nelerdir ? Ensefalopati tedavisi nedir ? Ensefalopati vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Ensofalapati

Ensefalopati Nedir ?

Ensefalopati, beyin hastalığı, hasar veya arıza anlamına gelen genel bir terimdir. Beynin işleyişinin bazı ajan veya durumdan (örneğin viral enfeksiyon veya kandaki toksinler) etkilendiği bir hastalıktır. Ensefalopati, hafıza kaybı veya kişilik değişiklikleri gibi hafif, demans, nöbetler, koma veya ölüm gibi şiddetli arasında değişen çok geniş bir semptom spektrumu sergileyebilir. Çoğu durumda ensefalopati terimi, beyin arızasına yol açan hastalığın nedenini veya özel koşullarını açıklayan çeşitli terimlerden önce gelir. Örneğin, anoksik ensefalopati, oksijen eksikliğinden kaynaklanan beyin hasarı anlamına gelir ve hepatik ensefalopati, karaciğer hastalığına bağlı beyin fonksiyon bozukluğu anlamına gelir. Ek olarak, diğer bazı terimler ya belirli bir beyin işlev bozukluğuna yol açan vücut koşullarını ya da sendromları tanımlar. Bunların örnekleri metabolik ensefalopati ve Wernicke ensefalopatisidir (Wernicke sendromu). Tıp literatüründe “ensefalopatiyi” değiştiren veya ondan önce gelen 150’den fazla farklı terim vardır.

Ensefalopati Vücutta Nasıl Görünür ?

Ensofalapati
Ensofalapati

Yorum yapın