Anasayfa » Genel » Entel Ne Demek?

Entel Ne Demek?

Entel nedir, Entel ne demek, Entel ne anlama gelir, kelime, kelime anlamları, kelime anlamları nedir, hep kullandığımız ama anlamını bilmediğimiz kelimeler

Bugün sizlere sürekli kullandığımız, fakat bir türlü anlamlarını bilmediğimiz kelimelerin anlamlarını sizlerle paylaşacağız. Herkes; Entel kelimesini sürekli güç içinde kullanır, fakat Entel kelimesinin anlamı nedir, umarsız kelimesi ne anlama gelmektedir? İşte bu sorularınızın cevapları yazımızda.

Entel Ne Anlama Gelir?

Entel Ne Demek?

Entelektüel kelimesi yerine de kullandığımız ‘entel’ aslında, “Entelektüel olmaya özenen ama bunun için gerekli olan niteliği kazanmamış kimse” anlamındadır. Entelektüel ise; “Aydın kimse” demektir.

Entelektüel Ne Demek?

Entelektüel, zekâsını ve analitik düşünme yetisini mesleği gereği ya da şahsî amaçlarına erişmekte kullanan kişi. Entelektüel kelimesinin kökeni Latince intellectus sözcüğüne dayanır ve günümüzde genellikle şu anlamlardan birinde kullanılır:

Entel Takılmak Nedir?

Enteller gibi yaşamaya, onların yaptıklarını yapmaya çalışmak.

Entel Dantel Ne Demek?

Entelektüel. Tahsilli, bilgili kişiye eskiden münevver denilirdi, sonra buna aydın denildi. Entelektüelin ise, Batı’dan gelen bir kavram olarak, düşünüre yakın bir anlamı vardır.

Yorum yapın