Eşe En Güzel Sözler -Eşe Aşk Dolu Sözler

0
4764

Eşe Sevgiliye en güzel en etkileyici Anlamlı Güzel Sözler Mesajlar ve Yazıları sizlere bu yazımızda hazırladık sizlerde esinizini bu sözlerle dünyanın en güzel mutlu kadını edebilirsiniz.

İnan gözümde hiç değerin yok, ne varsa kalbimde.

Sayfanın Konusu; eşe güzel sözler, eş sözleri, eşe aşk sözleri, eşe etkileyici sözler, eşe sevgi sözleri, eşe resimli aşk sözleri, eşe en güzel sözler,kocaya aşk sözleri , Anlamlı aşk sözleri 

Eşime aşk sözleri
Eş en güzel sözler

Sen benim güvendiğim dağ, yaslandığım omuz, yârim, sevdam, umudum ve sevdamsın.

Seni düşünür seni özlerim sevgilerin özlemlerin derinliğinde.

Ne olur kır şeytanın bacağını bir kez beni hatırla, bir Sonbahar serinliğinde.

Aşk sözleri
Eşi mutlu edecek aşk sözleri

Sevgi çoğalınca güzelmiş, sevgi sevgiliye son olunca özelmiş ve sevgi senin gibi insanla mükemmelleşir.

Benim her şeylerden çok sevdiğim.Bana kimse sen gibi baktı mı bilmem ama ben kimseye sana baktığım gibi bakmadım.

Dünyadaki en güzel şey kocasını seven kadın istedikleridir.

Geceye inat gün ağarmakta, ağaca inat dal çoğalmakta, ölüme inat insanlar çoğalmakta… Bense sana inat sevmekteyim.

Aşk da sen, hasret de sen, ben de sen. Gel birbirimize hayat olalım. Sen senin canına can, damarına kan, ben hayatına anlam olmak için varım.

Ben, sen benim hayatımda olduğun sürece yaşarım. Sensiz bu dünyayı yakarım seni seviyorum canım eşim.

Eşe aşk sözleri görseller
Eşe anlamlı resimli aşk sözleri

Sen günler boyunca gözlerimin aradığı tek sevdamsın, sen her şeyden çok sevdiğim uğrunda ölümü göze aldığım kara sevdamsın.”

Eşler bir makasın iki tarafı gibi olmalı. Araya giren herkesi, tüm olumsuzlukları kesip atabilmeli ve yine yeniden her zaman bir olabilmeli. Biz de aramıza olumsuzlukları almayalım bir tanem. Seni çok seviyorum.

Bu gözler seni gördü, başkasını göremez artık. Bu yürek seninle güldü başkasıyla gülemez artık. Bu gönül seni sevdi, başkasını sevemez artık. Bu ömür seninle biter, başkası olamaz artık. Bir tanem, hayat arkadaşım, can yoldaşım. İyi ki girdin hayatıma, seni çok seviyorum…

Bir eşi olmalı insanın, bakarken içinin titrediği. Gözlerinde kaybolup, kendini bulduğu ve aşkın sıcaklığı ile kavrulup, yaşamanın keyfine vardığı. Sen benim biricik eşim, iyi ki varsın.

Eşe seni seviyorum resimli sözler
Eşe seni seviyorum yazıları

Sevgi rüzgâr ile dağılan tohumların, düştüğü yerde açtığı çiçektir. Öyle kıymetli, öyle tesadüfi ve öyle kadere bağlı… Beni ise senin yanına savurdu bu ani rüzgâr. Seni çıkardı karşıma da güzelleşti dünyam.

Gel birbirimize hayat olalım. Ayrılırsak hayatını kaybetti desinler.”

Eş dediğin senin gibi olmalı, gözlerime bakınca kalbim mutluluk dolmalı, yanında olunca dünyalar senin olmalı.”

Eşler denizin sahile vuran dalgaları gibi olmalıdır. Tüm olumsuzlukları sıra sıra gelen dalgalar gibi yok etmelidirler.”

Biliyorum sevap ama benden başka kimse bakmasın yüzüne, seninle tek giden ben olmalıyım cennete…”

Popüler aşk sözleri
Etkileyici Aşk sözleri

İnsanın bir eşi oldu mu her şeyi oluyormuş, sevgiyi, aşkı ve mutluluğu onda tadıyormuş.”

Eşler bir makasın iki tarafı gibi olmalı. Araya giren herkesi, tüm olumsuzlukları kesip atabilmeli ve yine yeniden her zaman bir olabilmeli. Biz de aramıza olumsuzlukları almayalım bir tanem. Seni çok seviyorum.

İçim o kadar çok seninle dolu ki, insanlar seni göz bebeklerimde görürler diye bakmaya korkuyorum. Bir tanem, güzel karım seninle dünyanın en mutlu insanıyım ben. İyi ki hayatımdasın…

Başını göğsüme yasladığında tek bir düşmanım vardır. O da akıp giden zaman. Seninle hayatımız da bir yolumuz da ama zaman bizi ayırırsa diye korkuyorum. Sensiz bir ömür dilemedim ben hiç. Çok şükür ki nasip oldu, dualarım kabul oldu. Seni çok seviyorum karıcığım.

Mutlu bir çift, yüzlerinde başkalarının aslı anlayamayacağı özel bir gülümseme taşır. Sen biliyorsun o gülümsemeyi bir tanem. Seninle güneş doğuyor adeta yüzümde. Yıldönümümüz kutlu olsun bir tanem.

Anlamlı aşk mesajları
Kısa Aşk sözleri

Yedi ayrı iklimden, yedi ayrı çeşit arı getirseler ve yedi farklı arı yedi ayrı çiçekten yedi farklı bal yapsa, yine senin kadar tatlı olamaz. Dünyanın en www.cokiyiabi.com  güzel çiçeği, en güzel duygusu, en güzel manzarasısın sen bana. Hayatımın anlamı, iyi ki varsın!

”Benim en güvenli limanın sensin, her fırtınada, her alabora da en güvenli yerimsin. Benim canımdan çok sevdiğim eşimsin.”

Senden sonra hayatımda sevebileceğim tek kız, ikimizin kızı olacak.”

”Bir eşi olmalı insanın, bakarken yüreğinin kabardığı, gözlerinden gözlerine yüreğinin aktığı.”

”Sen önce gözüme girdin, sonra kalbime girdin, artık sen benim hayatımdaki mutluluk kaynağı eşimdin.”

Sevgiliye etkileyici aşk sözleri
Sevgiliye Aşk sözleri

Seni sadece sen olduğun için seviyorum… Sayabileceğim onlarca sebebin arasında en güçlüsü; çünkü seni seviyorum…

EŞE ETKİLEYİCİ GÜZEL SÖZLER

Eğer o zaman çıkmasaymışsın karşıma, ömür boyu seni arayarak geçirirmişim ömrümü. İyi ki geldin ve beni bu azaptan kurtardın sevgilim… Ömür boyu yanında uyumak isteyeceğim kadınım… Seni çok seviyorum bir tanem.

Tüm dünyam sensin bir tanem, sen yokken birisi ışıkları söndürmüş gibi karanlık sanki her yer. Seninle bu dünyanın tadı çıkıyor, yanından ayrıldığım anda çiçeklerini solduruyor sanki.

Benim dünyamda sadece tek bir kadına yer olur sanmıştım ama kızımı gördükten sonra iki kadın için de seve seve yer açabileceğimi anladım. Seni çok seviyorum canım karıcığım…

Hayatımın en güzel kadını, çocuğumun annesi… Çocuğumuz güzelliğini senden almış benim bir tanem, ikinize de bakmaya kıyamıyorum. Sen benim canımsın…

Bugün her zamankinden farklı bir şey yapayım dedim olmadı yine sana defalarca aşık olup seni düşündüm…”

En popüler aşk sözleri
Popüler aşk sözleri

Başını göğsüme yasladığında tek bir düşmanım vardır; geçip giden zaman.”

Bütün mevsimleri bir günde, bütün yılları bir mevsimde yaşamaya razıyım seninle… Daha nice zamanları beraber geçirmek dileğiyle.”

Hayatta hiç bir şeyim az olmadı senin kadar ve hiç bir şeyi özlemedim seni özlediğim kadar.”

Hayatta üç şeyi sevdim. Seni, kalbimi, ümit etmeyi. Seni sevdim, sensin diye. Kalbimi sevdim, seni sevdi diye. Ümit etmeyi sevdim, belki seversin diye…”

Benim canım feda olsun eşime, onunla birlikte gözümü kırpmadan giderim ölüme, ondan başka kimse çare olamaz bu derdime.”

Kuyruklu yıldızlar vardır, dünyaya yetmiş yılda bir gelirler. İnsanlar onu hayatı boyunca belki bir kez görürler. Ben o yıldızı sende gördüm aşkım.”

Yedi ayrı iklimden yedi çeşit arı getirseler yedi çeşit arı yedi ayrı çiçeği dolaşsa yedi ayrı çiçekten bal yapsa senin kadar tatlı olamaz… İyi ki varsın!”

Hasret, özlenen sen olunca, sevmek sevilen sen olunca, seven sen olunca anlamını buluyor…”

Selvi boylu sevdiğim seni gören selvinin boyu kısalır, su içtiğin pınarların suyu kurur, böyle bir güzelin aşkı benim kalbimde beni yakıp durur.”

Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da… Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de… Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek…”

Şu hayatta bir hastalığa yakalandığım zaman iyileştirecek doktor çoktur, ama sana olan aşk hastalığıma çare bulacak hekim yoktur.”

Ben seni tanımdan önce bana kim senin gibi baktı bilmiyorum ama ben seni tanıdıktan kimseye sana baktığım gibi bakmadım.”

Seni asil insanların basit sevgileriyle değil, basit insanların asil sevgileriyle sevdim. Bu güzel aşkımıza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül getirdim.”

Eşe aşk yazıları
Eşe değerli sözler

Hani gözler var ya sözleri anlatır, Hani sözler var ya gözleri ağlatır, Hani anlar var ya değeri geç anlaşılır, Bir de aşk var ya seni bana anlatır…”

Öyle güzeldin ki; bir gün anladım yüzündeki güzelliğin kalbinden geldiğini. Öyle güzeldin ki; anladım seni güzel gören benim gözlerimdi. Sevgimin güzelliğiydi seni güzelleştiren.”

Gözlerinden süzülen bir damla yaş olmak isterdim. Gözlerinden doğup, yanaklarından süzülüp, dudaklarında ölmek iç.

Yaptığım şakanın ardından gözlerimin içine bakıp ”aşk olsun” dediğinde, ”Keşke” demek için can atı.

Ad koyunca büyüsü bozulur diye, isimsiz, izinsiz, içimden seviyorum seni.

Ecele sözlü ölüme nikahlıyız, tesadüften doğduk yaşamak zorundayız, değil midir hepimizin sonu bir avuç toprak, korkumuz ölümden değil dostlar tarafından unutulmak.

Ben senin sadece güzel günlerinde yanında değilim kötü gününde de yanındayım sevgilim, seni değişmem hiçbir şeye unutma sevgilim.

Aslında bütün insanları sevebilirdim, sevmeye ilk senden başlamasaydı.

Rüzgar alabildiğine hırçın, yağmur alabildiğine inatçı, yüreğim ise onlara inat sanki bir liman, tıpkı gözlerindeki huzur gibi.

Seviyorum derken kalbim titriyor. Yanında her şey yalan bir sen gerçek geliyorsun gözlerim senden başkasını görmüyor sevgilim.

Kalbimi sana emanet etsem korur musun? Dilimin ucundaki cennet sevdamın sonundaki ‘ömrüm’ olur musun?

Eşı mutlu edecek sözler
Eşe en tatlı sözler

Bir günümü sensiz geçirmek çok ağır geliyor inan bana sevgilim, seninle her saniyenin değerini biliyorum ama saniyeler senin değerini hala bilmiyor bebeğim.

Ne aradıysam bil ki sende bulmuşum. Senden öncesi yoktu seninle var olmuşum Sende bütün özlemler, sende bütün gelecek. Beni bende arama, ben artık sen olmuşum.

EŞE GÜZEL ANLAMLI SÖZLER – KISA SÖZLER

Sevgiliye güzel mesajlar göndererek onu ne kadar sevdiğinizi belli edebilirsiniz.

Hadi gel tut ellerimi. Benimle yan. Benimle meydan oku her çaresizliğe. Benimle uyu benimle uyan. Birlikte varalım nice yıllara.

Ben seninle sevmeyi öğrendim sevgilim, sen girmeden önce hayatıma yalanlar içinde kaybolmuşum, yeni vardım farkına. Seviyorum seni, unutma bunu da.

Güneşin buz tuttuğu yerde bir alev görürsen bil ki o yalnız senin için yanan kalbimdir.

Sen hiç denizlerin dibine bakınca yemyeşil ormanları gördün mü? İmkansız deme çünkü ben senin gözlerine bakınca ölülerin bile şahit olmadığı o cenneti gördüm.

Zaman; bekleyenler için çok yavaş, korkanlar için çok hızlı, yas tutanlar için çok uzun, sevinenler için çok kısadır ama sevenler için sonsuzluktur.

Eşe resimli aşk sözleri indir
Eşe kocadan sözler

Sen çatlayan dudağımda bir damla su, içimdeki yaşama tutkusu, avuçlarıma düşen kar tanesi. Sen! Sevgilim, sevdiğim, taptığım, her şeyimsin.

Biricik sevgilim seninle başlaya sevgim şimdi kocaman bir aşk ateşine dönüştü seviyorum seni.

Sen geleceğimizin mutluluğu mazilerimizin unutulmaz insanı olarak kalacaksın sevgilim seninle ben.

Aşkım; gökyüzünde bir yıldız seç. Senin kadar güzel ve parlak olsun. Benim için de bir yıldız seç, parlaklığı önemli değil yeter ki sana yakın olsun.

Bir gece ay bana sordu neden seni ağlatan bir kızla berabersin? Aya baktım ve dedim ki sen hiç gökyüzünden vazgeçebilir misin?

Seni çok özledim. Seni her özlediğimde kalbime bir yıldız çizdim. Seni ne kadar özlediğimi bilmek ister misin? Sayende bir gökyüzüne sahibim canim!

Yürekler karşılıklı bekleyiş içindeyse sevgin duyulur elbette. Özlemek ne renk sence? Sen rengi düşünürken ben seni özlediğimi söyledim bile.

Sen Allah’a dilenen bir dilek, gözlere uzanan ellerimsin. Sen gözlerimden süzülen yaş, tek düşüncem hasretimsin. Sen yaşadığım ömür, sen her gece rüyama giren biricik sevgilimsin.

Ağzımın tadı yoksa hasta gibiysem, boğazımda düğümleniyorsa lokmalar, buluttan nem kapıyorsam inan hep güzel gözlerinin hasretindendir.

Sen benim türkülerimsin yazılmamış şiirlerim gibi, sen beni şarkılarımsın melodisi duyulmamış gibi, sen benim ilahımsın kalbimin tek sahibi…

Gece midir insanı hüzünlendiren yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen? Gece midir seni bana düşündüren, yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen?

Eğer geceler seni düşündüğüm kadar uzun olsaydı, sabah hiç olmazdı.

Kim demiş haram nedir bilmez Hayyam. Ben haramı helale karıştırmam, seninle içilen şarap helaldir sensiz içilen su bile haram…

Seni sevmek güzel şey, ümitli şey, dünyanın en güzel sesinden, en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey ama artık ben şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum.

Senin için yazdığım şiirlerin birinde bir mısrada gizlenen bir kelime olsam ve sen şiiri okurken beni söylediğinde tatlı dudaklarına konan öpücük olsam.

Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın.

Eşe sözler paylaş
Eşe aşk sözleri 2018

Damarımdaki kan oldun akarsın kalbime, bir bakışınla cenneti gördüm o yıldız gözlerinde, şimdi seninle yaşadığımı fark ediyorum, benim hayatımın anlamı sen oldun bunu çok iyi biliyorum.

Bir gün hayatın bütün güzelliklerinden vazgeçip ölüme sessiz sedasız gitmek istersen yanıma gel. Yanıma gel ki; sana sensiz yaşamanın, sensiz olmanın ölüm olduğunu göstereyim.

Seni düşünür, seni özlerim, sevgilerin özlemlerin derinliğinde. Ne olur kır şeytanın bacağını bir kez beni hatırla, bir sonbahar serinliğinde.

Gül bahçesinde geçse de ömrüm, inan senin üstüne gül koklamam gülüm, seni koklamak olsa da ölüm, inan uğrunda ölmeye değer be gülüm.

Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da… kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de… ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek…

Kalbimi kırmak suya yazı yazmak kadar zordur. Kalbimi düzeltmek ise gece doğan güneşe dokunmaya benzer. Sen o suya yazı yazdın.şimdi güneşin doğmasını bekle.

Eğer seni nasıl ve ne kadar sevdiğimi öğrenmek istiyorsan bana yeni bir dil bulmalısın çünkü sana olan sevgimi anlatmak için kelimeler bulamıyorum ama bir şeyi bil ki seni çok seviyorum.

Yardım etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; yaşama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden. İhtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadını, esen rüzgarın serinliğini, hadi durma öyle hatıralarımı canlandır, iyi olanları?

Güzel Anlamlı Sözler

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz. Mürekkepten denizler, kağıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini yazınca seni sevdiğimi sandın, ben seni sevmedim sana taptım..

Eşe Dini Anlamlı Sözler

Eşe söylenilen dualı sözler, hikmetli sözler, eşe söylenilen ilmi sözler, manalı sözler, resimli dualı sözler, eşe en özel sözler;

Muhakkak ki kadın, dini, malı ve güzelliği için nikahlanır. Sen dindar olanı seç ki, elin bereket bulsun. – (Hadis-i Şerif, Tirmizî, Nikâh)

İyiyim desem yalan olur; kötüyüm desem inancıma dokunur. En güzeli, şükre vurayım dilimi; belki o zaman kalbim kurtulur.

Ey Gönül! Söyle bakalım: Damla düşmeden su bulanır mı? Rüzgar esmeden dal sallanır mı? ALLAH demeden kalp uyanır mı?

Ne kadar acıdır insanın teselliyi içkide sigarada araması. Çok mu zor elini semaya kaldırıp Rabbine yalvarması.

İstediğin kadar namaz kıl, sadaka ver. Güven aşılayıp da yarı yolda bıraktığın insanın gönül sadakasını iki dünyada veremezsin.

Kader olsam yazılsam alnına. Yar olsam kazınsam aklına ve “dua” olsam, dökülsem dilinden. Sen “amin” desen, o an kabul olsam.

Kader ne ise olur etme merak, uyma kendi nefsin hakkın emrine, bak altından ağacın olsa zümrütten yaprak, akıbet gözünü doyurur bir avuç toprak.

Çok şey istemiyorum ki senden. -Allah’tan kork. -Kuldan utan. -Ben’i sev.

Yüreğimle yüreğinin kapısındayım; bilirsin ki Sevgili, Allah’ın misafiri geri çevrilmez. Buyur et beni aşkına, Allah aşkına.

Mutlu bir çift gördüğünüzde Allah bozmasın demeyin çünkü Rabbim bozmaz, insanlar bozmasın yeter.

Bir lokma ekmek uğruna, dünyada bir çok çocuk ağlarken. Ne olur nimeti çöpe atma. Allah düşürmesin. Düz yolda bile kayar insan.

İyiyim desem yalan olur; kötüyüm desem inancıma dokunur. En güzeli, şükre vurayım dilimi; belki o zaman kalbim kurtulur.

Ebedi olan cennet dünyadaki birkaç günlük amelin değil halis niyetlerin karşılığıdır.

Yüzüme gülüp arkamdan vuranı, arkamdan kirli işler çevireni, görmediğim ama gördüğünü bildiğim Rabbime havale ediyorum.

Dilini kalem et, gözyaşını mürekkep; bir duyan ve gören var elbet; yeter ki istemesini bil, dua et.

Kişi sevdiğini Allah’a emanet ederse onu bir daha görmeden ölmezmiş. Öyleyse Allah’a emanet ol sevdiğim.

Küfür şeytana mahsustur, tövbe insana. Aşk kadına yakışır, sevmek adama.

Sende duana ekle beni. Yaradandan isteyelim birbirimizi. İlle de olsun demiyorum be sevgili. Olursa da helalinden olsun hani.

Hani yorulur da sıcak bir yuvanın

Hayalini kurarsın ya yüreğinde

Allah sana, seni Cennete ulaştıracak

Bir yuva nâsib etsin

Ve bir ayetin sıcaklığı sarıyor yüreğimi. – Allah, sabredenle beraberdir.

Kimseden sevap beklemiyorum, günaha sokmasınlar yeter.

Nasip Kadar güzel bir kelime var mı?

Ne eminsin, ne de ümitsiz.

Ama senin adına en iyisini bilene teslimsin

Eşleriniz sizin neslinizin hamuru için önemlidir. Allah’a yakın olanı seçin.

Yâ Rabb! ‘Beni’ Eşime karşı, Eşimi ‘bana’ her iki cihanda da mahcup etme. Temiz kadınlar temiz erkeklere” ayetinde söz ettiğin kullarından eyle bizi.

Nasip; Kâlû Belâ da mühürlenmiş;

Vaktin gelmesi ile açılıp, insana sunulacak olan bir hediyedir.

Üzülme, o vakit hiç beklemediğin bir gün, hiç beklemediğin bir yerde karşına dikilecektir.

Diyorum ki ;

Bir gün çocuklarımız olursa

Onlara masallar okumak yerine ayetler okuyalım

Çocuklarımız rüyalarında beyaz atlı prensler

Pamuk prensesler göreceğine

Peygamberler görsün

– Azizim biz kıymet verdiğimiz hiçbir şeye dünyamsın demeyiz

Dünyaya benzetmeyiz

Dünümüzde kalmasın anımız, canımız

Ahiretliğim der iki cihanda bir olmayı murat ederiz. – Mehmet Akif KOÇ

– Azizim, temiz, pak, imanlı bir kalple sevdiğine yâr olasın mesele bundan ibaret.

– Bana âşktan bahsetme âzizim

Göğsünü gere gere sevdiğini söyleyenlerin

Başını eğe eğe gittiğini gördüm.

– Aşk ;Tekli yataktan çiftli yatağa geçmek değil

Çift yürekten tek yüreğe geçmektir

O yüzden diyorum ya Irak olalım Haramdan

Zina’da dolaşırsak İkimiz bir Cennet etmeyiz

-Mehmet Akif KOÇ

– Sen ahirete göçtüğün zaman, arkanda bir Yasin okuyacak eşin olmalı..”seni seviyorum sözü orada işine yaramaz.”

– Allah herkese hayırlı eşler nasip eylesin.

Bir kızımız olsun istiyorum sen kokan

Cennet meyvesi, öpülesi kınalı ayakları olan

– Bir kıyam vaktiydi yar

Ve ayağa kalkıp niyet ettik ömrümüzü ömrümüze

ve biz kokan ellerimizi büyük bir dua ile amin deyip sürdük yüzümüze.

– Sonra Rabbime el açıp dedim ki, “Ne olur Allah’ım, onsuzluk imtihanım olmasın”

– Ben diye düşünmeyi bırakıp; biz olarak hayata bakabilmektir.

– Kardeşim, güzel kardeşim bak, görüyor musun? Senin boynunu göstermen için miydi bu mücadele?

– “Mutlu bir aile hayatı, dünyada kavuşulmuş cennetten başka bir şey değildir.”

– Besmele çekip sana niyet ettim helalim,

Sen gelene kadar

niyetimi bozmam bilesin

Yüreğime bu sevgiyi bahşedene şükrettim.

– Biz, yarınlara dair büyük büyük planlar yapmadık

En büyük planın sahibine tevekkül ettik,

‘Hayırlısı’ dedik

– Ey gönül; olmadı mı, “nasip değilmiş” de, talip ol rızaya

Tevekkül et, kaderi gör, aşkla yönel yüce Mevlaya.

– Acılar karşısında metin ol, belaya düşersen cesur ol, hakkın yeniliyorsa asi ol, hepsi başına birden gelirse Allah’a emanet ol.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here