Et Tırnaktan Ayrılmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

0
96

et tırnaktan ayrılmaz ile ilgili kompozisyon, et tırnaktan ayrılmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, et tırnaktan ayrılmaz ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 et tırnaktan ayrılmaz ile ilgili kompozisyon, 2021 et tırnaktan ayrılmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, et tırnaktan ayrılmaz ile ilgili kısa kompozisyonlar, et tırnaktan ayrılmaz ile ilgili kompozisyon ödevleri, et tırnaktan ayrılmaz ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size et tırnaktan ayrılmaz ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. et tırnaktan ayrılmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, et tırnaktan ayrılmaz ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Et Tırnaktan Ayrılmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Et Tırnaktan Ayrılmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Aralarında kan bağı olan insanlar, ara ara kavga etseler, birbirini kırsalar da birbirine sırtlarını tamamen dönemez, uzaklaşamazlar. Onlar et ile tırnak gibidir. Bazen gereksiz tırnağı kessek de, onu kökünden çekip koparmak ve atmak bize acı gelir, bu yüzden böyle bir eyleme kalkışmayız bile.

İşte, bir anne veya baba ile çocukları et ile tırnak gibidir. Kardeşler, et ile tırnak gibidir. Akrabalar da hakeza. Bunların, çoğu defa düşünceleri çatışsa, biri diğerini üzecek olsa tamamen ayrılmaları, küsmeleri mümkün değildir. Bir evlat, annesinin-babasının canıdır, ciğeridir. Ciğeri bedenden ayırmaya çalışmak kişinin sağlığını bozar hatta ölümüne bile sebep olabilir. Bir evladın annesinden ayrılması da ciğerin bedenden ayrılması gibidir. Olayın vuku bulması anneyi derinden yaralar.

Akrabalar arasında yaşanan gerginlikler uzun sürmemelidir. Kişi, akrabalarının bolluğu ile önem kazanır. Kendini akrabalarından soyutlamış, deyim yerindeyse sürüden ayrılmış kişi başkaları tarafından da zarar görmeye mahkumdur.

Et Tırnaktan Ayrılmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

İnsanların en değerli hazinesi hiç kuşkusuz aileleridir. Aile insanın ayrılmaz bir parçasıdır. Hayatta insanın başına her şey gelebilir. Tüm olumsuzluklar tüm sıkıntılar, tüm dertler insanı üzebilir. Hayattan soğutabilir, sevdiklerinden uzaklaştırabilir. Bazen öyle anlar gelir ki en sevdiğin en değer verdiğin kişiden bile uzaklaşmaya başlarsın. Canımızı sıkan, bizi üzen, bir yabancı olsaydı yeri gelir onu bir daha aramaz bir daha sormayız. Fakat aynı durumdaki ailemizden eşimizden, çocuklarımızdan birisi olduğunda işin rengi değişiyor.

Ailemizden birisi ile ne kadar tartışsak da, araya ne kadar kırgınlık girse de hiç bir olumsuzluk bizim ailemizden daha öne çıkamaz. Daha öncelikli değildir. Örneğin bir evde kavga çıkıyor, tatsız durumlar yaşanıyor, kırgınlıklar oluyor. Belli bir zaman sonra araya soğukluk dahi giriyor. fakat ne zaman ki bir sıkıntı ile karşılaşıldığında ilk yanımızda yine aile oluyor. Bu örnekte de belirttiğim gibi aile arasındaki ilişki pamuk ipliğine asla bağlı değildir.

Aileler arasında tartışmalar olabilir, anlaşmazlıklar olabilir, her ne olursa olsun aile bölünmez çünkü aile bireyleri et ve tırnağa benzer. Nasıl et tırnaktan ayrılmıyorsa insanda ailesinden ayrılamaz. Er geç kırgınlıklar sona erer. İnsan dara düştüğünde kimsesi yoksa da ailesi yanında olur.

Et Tırnaktan Ayrılmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here