Evde Göğüs Kası Nasıl Yapılır ?

0
274

Evde gögğüs kası nasıl yapılır, göğüs kası nasıl yapılır, göğüs kası hareketleri nelerdir, göğüs hareketleri, göğüs kası hareketleri, göğüs kası hareketleri kaç tanedir, göğüs kası hareketleri kaç kere tekrar edilmelidir, fitness göğüs kası, fitness göğüs kası hareketleri, fitnes göğüs kası hareketleri nelerdir, kaç tane göğüs kası hareketi vardır, evde kolay göğüs kası hareketleri, evde kas nasıl yapılır, göğüs kaslarımı nasıl geliştiririm,

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness göğüs kası hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Göğüs Kası Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

 

Evde Göğüs Kası Nasıl Yapılır ?

Uygulayacağınız kolay çözüm, bench hakkındaki her şeyi unutmak ve göğüs egzersizinizi evde yapmaktır. Üstelik güç ve koşullanma uzmanı J.C Santana tarafından tasarlanan bu evde göğüs kası geliştirme hareketleri için herhangi bir malzemeye ihtiyacınız yok! Santana’nın bu göğüs kası programı, tamamen “itme-baskı” hareketi varyasyonlarından oluşur ve üst bedeninizin her parçasının hak ettiği antrenmanı almasını sağlamak için göğsünüzdeki ve kollarınızdaki kasları farklı yönlerden darbeler. Egzersiz, kas büyümesi için gereken en uygun tekrar sayısını kullanmaktadır ve bu rakamın o kadar yüksek olmadığı, gerçekten iyi bir haberdir. Bu nedenle bu sayıya antrenmana başladığınızda bir kaç dakika içinde ulaşabilirsiniz. Muhtemelen bu süre, spor salonunda bench sehpasında size sıra gelmesini beklerken harcadığınız dakika miktarı gibi bir şeye takabül etmektedir.

Sahip olduğunuz zaman dilimini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz, fakat bu zamanınızın bir kısmını göğüs bölgenizi çalıştırmak için harcamıyorsanız, bu durum sizin için utanç verici olacaktır.

Evde Göğüs Kası Nasıl Yapılır ?

Antrenman Nasıl Yapılır ?

Bu antrenmanı haftada bir veya iki kez yapın.
Normal bench gününüzden veya düzenli üst vücut egzersizinizden yaklaşık 48 saat gibi süre uzak kaldıktan sonra yapın.
Her hareketin tüm tekrarlarını arka arkaya yapın (ya da olabildiğince az dinlenerek), sonrasında iki dakika dinlenin, süreci tekrarlayın, tekrardan iki dakika dinlenin ve sonra son bir kez daha aynı süreci tekrarlayın.

Rotational Push-Up: Harekete şınav pozisyonunda başlayın ve normal şınav çekermişçesine zemine doğru inin daha sonra eski pozisyonunuza gerin gelip bir kolunuzu , vücudunuzu “side plank” yapıyormuş gibi yan döndürerek havaya kaldırın, böylelikle ağırlığınızın çoğu bir omzunuz üzerinde olacak.

Evde Göğüs Kası Nasıl Yapılır ?

Shuffle Push-Up: Bir eliniz omzunuzun ilerisinde bir eliniz omzunuzun gerisinde olacak şekilde şınav pozisyonu alın. Kendinizi yere doğru yaklaştırın ve tekrardan yukarı doğru itin. Bu 1 tekrar olacaktır.

Evde Göğüs Kası Nasıl Yapılır ?

Diamond Push-Up: Aynı zamanda arka kol patlatıcısı olan bu hareket için, ellerinizi şınav pozisyonunda iken göğsünüzün altında konumlandırın, bu konumlandırma sonucu işaret parmağınız ve baş parmaklarınız bir üçgen formu oluşturacaktır. Sonrasında göğsünüz ellerinize değene kadar kendinizi zemine doğru indirin.

Evde Göğüs Kası Nasıl Yapılır ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here