Anasayfa » FİTNESS » Evde Omuz Hareketleri Nelerdir ?

Evde Omuz Hareketleri Nelerdir ?

Evde omuz hareketleri nelerdir, evde omuz hareketleri nasıl yapılır, evde omuz hareketleri yapma, omuz hareketleri nasıl yapılır, omuz hareketleri nelerdir, kolay omuz hareketleri, kolay omuz hareketleri nelerdir, etkileyici omuz hareketleri nelerdir, etkileyici omuz hareketleri, faydalı omuz hareketleri, faydalı omuz hareketleri nelerdir, kısa sürede omuz kası nasıl yapılır, kısa sürede omuz kası

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness omuz kası hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Omuz Kası Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

Evde Omuz Hareketleri Nelerdir ?

Evde Omuz Hareketleri Nelerdir ?

Overhead Press: Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. İki elinizi de birer dumbbell alın. Kollarınızı dış yüzeyleri dışarı bakacak şekilde önünüzde 90 derecede tutun. Daha sonra kollarınızı başınızın üstünden yukarı doğru kaldırın. Kollarınızın iç yüzeyi karşıya baksın. Başlangıç pozisyonuna dönüp hareketi tekrar edin. 10-15 tekrar, 3 set şeklinde yapın.

Evde Omuz Hareketleri Nelerdir ?

Renegade Row: Backlarınızı geniş açarak karnınız içeride plank duruşunda durun. Bir eliniz ile kendinizi yere sabitleyin. Diğer elinizde dumbbell olsun ve kolunuzu omzunuzda geriye doğru çekip yere dumbbellı geri koyun. 10-15 tekrar, 3 set şeklinde yapın.

Evde Omuz Hareketleri Nelerdir ?

Dumbbell Lateral Raise: Ayaklarınız omuz genişliğinde ya da biraz daha geniş bir şekilde konumlanın. İki elinizde de dumbbell olsun. Kollarınızı kırmadan ellerinizin dış kısmı yukarı bakacak şekilde kollarınızı yavaşça iki yana açıp geri kapayın. 10-15 tekrar, 3 set şeklinde yapın.

Evde Omuz Hareketleri Nelerdir ?

Side Plank With Flye: Yan plank duruşu ile harekete başlayın. Tek kolunuz ile dirsekten yere sabitlenirkenters bacağınızı biraz daha ileride konumlandırın. Kalçanız ve karnınız sıkı olsun. Karnınızın önünde dumbbellı 90 derece açıyla tutarak tavana doğru açın ve geriye karnınıza doğru kapayın. 10-15 tekrar, 3 set şeklinde yapın.

Evde Omuz Hareketleri Nelerdir ?

Front Dumbbell Raise: Ayaklarınız omuz genişliğinde ya da biraz daha geniş bir şekilde konumlanın. İŞki elinizde de dumbbell olsun. Kollarınızı kırmadan ellerinizin dış kısmı yukarı bakacak şekilde kollarınızı karşıya doğru yavaşça kaldırıp geri indirin. 10-15 tekrar, 3 set şeklinde yapın.

Evde Omuz Hareketleri Nelerdir ?

Yorum yapın