Evdeki Hesap Çarşıya Uymaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

0
72

evdeki hesap çarşıya uymaz ile ilgili kompozisyon, evdeki hesap çarşıya uymaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, evdeki hesap çarşıya uymaz ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 evdeki hesap çarşıya uymaz ile ilgili kompozisyon, 2021 evdeki hesap çarşıya uymaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, evdeki hesap çarşıya uymaz ile ilgili kısa kompozisyonlar, evdeki hesap çarşıya uymaz ile ilgili kompozisyon ödevleri, evdeki hesap çarşıya uymaz ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size evdeki hesap çarşıya uymaz ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. evdeki hesap çarşıya uymaz ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, evdeki hesap çarşıya uymaz ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

El Elden Üstündür İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Evdeki Hesap Çarşıya Uymaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Bir iş veya durum, her zaman planladığımız gibi neticelenmeyebilir. Bazen bir olayın, durumun veya olayın hayalimizdeki sonucu farklı; i olay, durum veya işin sonuçları farklıdır. Biz ne kadar tasarlasak tasarlayalım, işler bizim düşündüğümüz gibi sonuçlanmaz.

Örneğin alışveriş yapma amacı ile çarşıya çıkacağımız zaman, almamız gerekenleri listeler ve ne kadar paranın gideceğini hesaplarız. Ancak alışverişe gittiğimizde, bazı şeyler düşündüğümüzden daha pahalı çıkar. Böylece onu alamayız veya başka şeylerden esirgemek zorunda kalırız.

Evdeki hesabı çarşıya uydurmak, yani işlerin tasarlandığı gibi sonlanmasını sağlamak için yapılması gereken şey tedbir almaktır. Herhangi bir aksaklık neticesinde ne yapması gerektiğini önceden belirleyen, tedbirini önceden belirleyen kişi, işlerini istediği gibi bitirebilir.

Evdeki Hesap Çarşıya Uymaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Bazen bir iş yapmak ya da bir şeyler almak istediğimizde evimizde otururken planlar yaparız ya da bütçemizi ayarlamaya çalışırız. İşin içine girmeden önce kafamızda bir şeyler tasarlar hatta bazı ihtiyaçlarımız için öncesinden bir bütçe ayırırız. Büyük ihtimalle de bu bütçenin dışına çıkmayacağımızı düşünürüz.

Tüm bunları planlarken uygulamaya geçtiğimizde işin aslının hiç de o şekilde olmadığını fark ederiz. Yaptığımız planların hiçbirisi tutmaz, kurduğumuz hayaller boşa çıkar. Almak istediğimiz şeyin fiyatı hiç de sandığımız kadar değildir. Ama biz maalesef ki bu durumda da o ürünü almak zorunda kalırız. Ya da planlarımıza uymasa da yapmamız gereken şeyi yapmak zorunda kalırız. İşte tasarladığımız ve yaptığımız iş birbirine uymayınca bizler buna evdeki hesap çarşıya uymadı deriz.

Zor durumda kalmamak için yapacağımız işleri önceden iyice araştırarak planlamamız gerekir. Bu durumda zor durumda kalmadan istediğimiz her şeyi halledebiliriz.

El Elden Üstündür İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here