Anasayfa » EĞİTİM » Ey Kahraman Türk Kadını Sen Yerde Sürüklenmeye Değil Omuzlar Üzerinde Göklere Yükselmeye Layıksın İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Ey Kahraman Türk Kadını Sen Yerde Sürüklenmeye Değil Omuzlar Üzerinde Göklere Yükselmeye Layıksın İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

ey kahraman türk kadını sen yerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın ile ilgili kompozisyon, ey kahraman türk kadını sen yerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın ile ilgili kompozisyon örnekleri, ey kahraman türk kadını sen yerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 ey kahraman türk kadını sen yerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın ile ilgili kompozisyon, 2021 ey kahraman türk kadını sen yerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın ile ilgili kompozisyon örnekleri, ey kahraman türk kadını sen yerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın ile ilgili kısa kompozisyonlar, ey kahraman türk kadını sen yerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın ile ilgili kompozisyon ödevleri, ey kahraman türk kadını sen yerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size ey kahraman türk kadını sen yerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. ey kahraman türk kadını sen yerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, ey kahraman türk kadını sen yerde sürüklenmeye değil omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Ey Kahraman Türk Kadını Sen Yerde Sürüklenmeye Değil Omuzlar Üzerinde Göklere Yükselmeye Layıksın İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Ey Kahraman Türk Kadını Sen Yerde Sürüklenmeye Değil Omuzlar Üzerinde Göklere Yükselmeye Layıksın İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Anadolu kadını kadar fedakar, Anadolu kadını kadar cesur ve merhametli kadın yoktur. Anadolu kadını, her şeyin en iyisine en güzeline layıktır. Onları ezmeye çalışmak, onlar üzerine hakimiyet sağlamaya çalışmak vicdansızlıktır.

Maalesef ülkemizde ataerkil bir aile geleneği devam etmektedir. Bu geleneğe göre kadın evde oturan, çocuk bakan ve ev temizliği ile ilgilenen kadındır. Kadının kocası üzerinde önemli bir söz hakkı veya yaptırımı yoktur. Bu fark sadece karı koca arasında değil erkek evlat ile kız evlat arasında bile vardır. Hala öyle insanlarımız vardır ki bebeği kız doğduğunda utanmakta veya sinirlenmektedir.

Oysa kadının yeri bir başkadır. Onun kıymeti paha biçilmezdir. Kadına gereken önem ve değer verilmeli, onlar baş tacı yapılmalıdır. Nasıl ki annelerimiz bizim en değerli varlıklarımız ise, eşlerimiz, kız kardeşlerimiz, ablalarımız da bizim için o kadar önemli olmalıdır.

Ey Kahraman Türk Kadını Sen Yerde Sürüklenmeye Değil Omuzlar Üzerinde Göklere Yükselmeye Layıksın İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Atatürk, kadın haklarına ve toplum içindeki yerine çok önem vermiş, kadınlar için birçok yenilik ve yasa çıkartmıştır. Toplumumuzda en büyük yükler kadın üzerinde olsa da, maalesef kadınlar geçmişten beri hor görülmüş ve çoğu defa insandan bile sayılmamıştır.

Böyle bir düşüncenin en büyük düşmanı Atatürk olmuş ve kadın haklarını sağlamak ve kadını yüceltmek için birçok mücadele vermiştir. Kadın, geçmişten beri değer görmemiştir. Oysa her şey kadından var olmuştur. Bir kadın olmadan çocuk doğurmak ve yetiştirmek mümkün değildir. Kadın olmadan aile kurmak, yuva sahibi olmak mümkün değildir. Kadınlar, annelik gibi kutsal bir görev yüklenmişlerdir. Onların anne olması bile baş tacı edilmeleri için yeterli bir sebeptir.

Ey Kahraman Türk Kadını Sen Yerde Sürüklenmeye Değil Omuzlar Üzerinde Göklere Yükselmeye Layıksın İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın