Faruk Eczacıbaşı Kimdir?

Faruk Eczacıbaşı Kimdir?

6 Ekim 2020 0 Yazar: Mernuş Dündar

Faruk Eczacıbaşı kimdir, Faruk Eczacıbaşı, Faruk Eczacıbaşı Biyografisi, Faruk Eczacıbaşı hakkında kısa bilgiler, Faruk Eczacıbaşı yaşı kaç, Faruk Eczacıbaşı ne zaman doğdu, Faruk Eczacıbaşı boyu kaç, Faruk Eczacıbaşı hakkında merak edilenler, Faruk Eczacıbaşı çocuğu var mı, Faruk Eczacıbaşı hakkında kısa notlar, Faruk Eczacıbaşı hakkında bilinmesi gerekenler,

Bugün sizlere, Faruk Eczacıbaşı hakkında kısa ve detaylı biyografisini hazırladık.

 

1996 yılında Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’nı üstlenen Faruk Eczacıbaşı, halen bu görevi sürdürmektedir. .Ayrıca, 1999 yılından bu yana Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Faruk Eczacıbaşı Kaç Yaşında?

Faruk Eczacıbaşı Kimdir?

1954 yılında İstanbul’ da doğdu. Babası Nejat Eczacıbaşı, ağabeyi Bülent Eczacıbaşı‘dır. 1973 yılında İstanbul Alman Lisesi’nden mezun oldu. Berlin Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde öğrenimini tamamlayarak aynı fakültede master yaptı.1980 yılında Eczacıbaşı Holding Planlama Bölümü’ nde görev aldıktan sonra ABD’ ye giderek American Hospital Supply Co.’ da çalıştı.

Daha sonra Türkiye’ye döndü ve Eczacıbaşı İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ de çeşitli görevler aldıktan sonra 1984 yılında Padeko İlaç ve Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür, Eczacıbaşı İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Plan ve Projeler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Halen, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Eczacıbaşı Bilişim ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Bilişim alanında çeşitli kurumlarda aktif görev alan, TÜBİSAD Yönetim Kurulu ve Yüksek Bilişim Konseyi üyesi olan Faruk Eczacıbaşı, Türkiye Bilişim Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yürütüyor.Dijital Türkiye Platformu Başkanlığını da yapmaktadır.

Faruk Eczacıbaşı Nereli ve Ne Zaman Doğdu?

1954 yılında İstanbul’ da doğdu. Babası Nejat Eczacıbaşı, ağabeyi Bülent Eczacıbaşı‘dır. 1973 yılında İstanbul Alman Lisesi’nden mezun oldu.

Faruk Eczacıbaşı Serveti Ne Kadar?

Faruk Eczacıbaşı, Forbes Türkiye’nin 2017’de hazırladığı “En Zengin 100 Türk” listesinde 1.5 milyar dolarlık servetiyle 18. sırada yer almaktadır.

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •