Ferç Kaşıntısı Hakkında Bilgiler

0
177

Ferç Kaşıntısı, Ferç Kaşıntısı nedir, Ferç Kaşıntısı hakkında bilgiler, Ferç Kaşıntısı özellikleri, Ferç Kaşıntısı belirtileri, Ferç Kaşıntısı nedenleri, Ferç Kaşıntısı tedavisi, Ferç Kaşıntısı ölümcül mü

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz.  Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Ferç Kaşıntısı hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Ferç Kaşıntısı hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Ferç Kaşıntısı Nedir ? Ferç Kaşıntısı nedenleri nelerdir ?, Ferç Kaşıntısı belirtileri nelerdir ?, Ferç Kaşıntısı tedavisi nedir ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Ferç Kaşıntsı

Ferç Kaşıntısı Nedir

Kadınların yaşadığı en büyük sorunlardan bir tanesidir ve üreme organını etkilemektedir.

Ferç Kaşıntısı Hakkında Bilgiler

Üreme organının dış kısmında meydana gelen kaşıntıya ferç kaşıntısı denir. Özellikle iç çamaşırları ve sabun gibi faktörler ferç kaşıntısına yol açar. Kadınların üreme organlarının dış kısmının kaşınması döl yolundan gelen akıntıdan kaynaklanabilir. Ayrıca, böyle bir neden olmadığı halde kullanılan sabun ve iç çamaşırın cinsi de kaşıntıya neden olabilir. İç çamaşırı veya kullanılan sabundan kaynaklanan ferç kaşıntılarında bunları kullanmamakla şikayet ortadan kalkar.

Ferç Kaşıntsı

Ferç Kaşıntısı Nedenleri Nelerdir ?

  • Mantar ve bakteri enfeksiyonları
  • Sabunlar ve iç çamaşırı
  • Stres bu bölgede şiddetli ve tekrar eden kaşıntılara neden olabilen diğer önemli etkenlerden biridir.
Ferç Kaşıntsı

Ferç Kaşıntısı Tedavisi Nedir ?

Tedavisi süresince iç çamaşırın hijyenine dikkat edilmelidir ve mutlak suretle pamuklu iç çamaşırları kullanılmalıdır.Ferç kaşıntısı aynı zamanda genital bölgenin sabunla yıkanmasından kaynaklı olabileceği için banyo yaparken bölgeye sabun ve benzeri temizlik ürünlerinin değdirilmemesi önemlidir. Sadece su kullanarak bölge temizlenmelidir. Cinsel ilişki sonrasında da temizliğe dikkat edilmelidir. Ferç kaşıntısı geçene kadar cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır. Eşinize bulaşma söz konusudur. Ferç kaşıntısı sorununuz geçse bile eşinizden yeniden bulaşma riski vardır. Tüm bu hususlara dikkat edilmesi durumunda ferç kaşıntısından kurtulamadıysanız bir uzman hekimden yardım istemenizde fayda vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here