Fil Hastalığı Vücutta Nasıl Görünür ?

Fil Hastalığı Vücutta Nasıl Görünür ?

22 Mart 2020 0 Yazar:

Fil Hastalığı, Fil Hastalığı nedir, Fil Hastalığı hakkında bilgiler, Fil Hastalığı özellikleri, Fil Hastalığı belirtileri, Fil Hastalığı nedenleri, Fil Hastalığı tedavisi, Fil Hastalığı vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Fil Hastalığı hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Fil Hastalığı hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Fil Hastalığı Nedir ? Fil Hastalığı nedenleri nelerdir ?, Fil Hastalığı belirtileri nelerdir ? Fil Hastalığı tedavisi nedir ? Fil Hastalığı vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Fil Hastalığı

Fil Hastalığı Nedir ?

Tıbbi adı lenfödem olan ve halk arasında fil hastalığı olarak bilinen durum, son yıllarda görülme sıklığında artış gözlenen hastalıklardan bir tanesidir. Lenfödem nedir sorusunun kısa yanıtı olarak genellikle kol veya bacaklardan birinde, bazen de her ikisinde birden görülebilen şişkinlik ile kendisini belli eden bir durumdur denebilir. Estetik görüntüyü bozması ve günlük yaşamı olumsuz etkilemesi nedeniyle fil hastalığı hastaları sosyal, fizyolojik ve psikolojik anlamda etkileyen bir hastalıktır. Bu nedenle teşhis edildiği andan itibaren tedavi süreci başlatılarak hastalığın yol açtığı şişliklerin ortadan kaldırılması hedeflenir. Tedavinin geciktirilmesi hastalarda daha ciddi komplikasyonların gelişimine zemin hazırlayabilir. Kol ve bacakların şişmesi ile kendini belli eden fil hastalığı (lenfödem), bağışıklık sisteminin bir parçası olan lenf bezlerinde oluşan tıkanmalara bağlı olarak ortaya çıkar. Hücreler arası boşlukları dolduran sıvının miktar olarak dengede kalabilmesi için sürekli olarak süzülmesi ve kan dolaşımına karışması gerekir. Lenf sıvısı olarak adlandırılan bu sıvı lenf sistemi tarafından kontrol edilir.

Fil Hastalığı Vücutta Nasıl Görünür ?

Fil Hastalığı

Fil Hastalığı

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •