Anasayfa » FİTNESS » Fitness Karın Kası Hareketleri Nelerdir ?

Fitness Karın Kası Hareketleri Nelerdir ?

En etkili karın kası hareketleri, En etkili karın hareketleri  Fıtness nasıl yapılır, Fıtness nedir, Fıtness egzersis hareketleri nedir, Fıtness, Göğüs hareketleri nelerdir, Göğüs hareketleri, ön kol çalışma hareketleri nelerdir, Ön kol çalışma hareketleri, Arka kol çalışma hareketleri nelerdir, Arka kol çalışma hareketleri, Sırt çalışma hareketleri nelerdir, Sırt çalışma hareketleri, Omuz çalışma hareketleri nelerdir, Omuz çalışma hareketleri, Bacak çalışma hareketleri nelerdir, Bacak çalışmaları, karın kası çalışma hareketleri nelerdir, Karın kası çalışmaları

Uzman ekiplerimiz tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız, fıtness karın kası hareketlerini gösterip ve bu hareketlerden bahsedeceğiz. Dünyada yaygın bir spor olarak bilinen fıtness sporu doğrultusunda kendimizi nasıl daha iyi görünüme kavuşturabiliriz sorusunu bu yazımızı ve görsellerimizi okuyup, baktıktan sonra daha iyi bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda Fitness Karın Kası Hareketleri kapsamında yazılarımız ve görsellerimiz sizlerle olacak. tüm bu cevapları bu yazımızda.

Fitness Karın Kası Hareketleri Nelerdir ?

Fitnes Karın Kası Hareketleri Nelerdir ?

1) Plank: Karın kası egzersizleri arasından en etkili olan plank hareketidir. Çapraz karın kasları, rektus kasları, yan karın kasları ve kalça kasları dahil olmak üzere tüm kasları çalıştırır. Plank hareketinin; metabolizmayı hızlandırdığı, duruşu düzenlediği gibi karın kaslarını güçlendiren zorlu bir harekettir.

Fitness Karın Kası Hareketleri Nelerdir ?

2) Mekik: Mekik hareketi; karın kası hareketleri içerisinde ilk akla gelen egzersizlerdendir. Sırt üstü yat, dizlerin kırılı ve ayak tabanların yerde olsun. Dizlerin kalça hizasında açık olmalı. Ellerini başının arkasına yerleştir ama parmaklarını birbirine geçirme. Başparmakların kulaklarının arkasına gelsin. Dirseklerini dışa doğru açık tut, hafifçe içe dönük olsunlar. Çeneni hafif yukarı kaldır, göğsün ve çenen arasında boşluk olsun.

Fitness Karın Kası Hareketleri Nelerdir ?

3) Leg Raise: Karın bölgesinin alt tarafını güçlendirmek oldukça zorludur. leg raise karın egzersizleri içerisinde kaslarınızın alt kısımlarını yoğun biçimde çalıştıran en etkili harekettir. Halı ya da egzersiz matı üzerine sırt üstü yatın. Ellerinizle sabit bir objeye tutunun ve bacaklarınızı bitiştirerek aynı anda yukarı doğru kaldırın, biraz daha yavaş bir şekilde aşağı indirin.

Fitness Karın Kası Hareketleri Nelerdir ?

4) Flutter Kicks: Alt karın kaslarınızı aktive eden bir diğer etkili hareket ise; flutter kicks. Bu hareket için; sırt üstü yatın ve her iki elinizi, dirseklerinize kadar kalçalarınızın altına alın. Düz duran bacaklarınızı sırayla yerden bir karışlık mesafe boyunca tekme atar gibi kaldırın ve indirin

Fitness Karın Kası Hareketleri Nelerdir ?

Yorum yapın