Anasayfa » BİLGİ ANSİKLOPEDİSİ » Flakka Nedir, Flakka Hakkında bilgi

Flakka Nedir, Flakka Hakkında bilgi

Flakka, Flakka nedir, Flakka zararları, Flakkanın zararları nedir, Flakka öldürür mü, Flakka hakkında bilgiler, 

Sevgili okurlar, sizlere Flakka hakkında bilgiler vereceğiz. Peki Flakka nedir, Flakka zararlı mı, Flakka öldürü mü? Hepsi ve daha fazlası yazımızdaç

Flakka Nedir?

Flakka ‘alpha-PDP’ içeren kimyasal bir uyarıcıdır. Sentetik uyuşturucular içerisinde en güçlülerinden sayılmaktadır. Yapısal olarak banyo tuzuna benzerlik göstermektedir.
Flakka ile Bonzai arasında ne fark var?

İkiside sentetik, kimyasal maddelerdir ama içerdikleri etken madde farklıdır.

Flakka, kullanan kişiye normalin dışında bir güç veren, insanın bilincini tamamen kapatan ve fazla kullanım sonucu flakka’nın böbreklerin iflasına neden olması, araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

Bilimsel adı alpha-pyrrolidinopentiophenone olan Flakka, insanların bedenlerini tamamen ele geçirmekle birlikte, son zamanların en popüler ve en zararlı uyuşturucusudur. Bunun nedeni ise gençlere fazladan güç vermesi ve gençlerin fazla güç kullanmak istemesi.

Flakka, insan yapımı bir sentetik madde olup, tanesi 5 dolardan satılmasının yanı sıra Florida’ da çıkan bu madde, birçok genç tarafından rağbet görüyor. En az kokain kadar zararlı olan bu madde insan bedenini tamamen bitiriyor, farkında olmadan bilinç dışı hareketler yapmasını sağlıyor.

Tuza benzeyen Flakka maddesi kapsül halinde de satılıp, normal uyuşturucu gibi kullanılıyor.

Flakka’nın Etkileri Nelerdir?

Bu madde alındıktan sonra halüsinasyonlar, bedensel güçte artış, tuhaf hareketler, saldırganlık, şüphecilik, kalp ve solunum problemleri, intihara sürükleme ve ölüm görüldüğü bildirilmiştir.

Flakka’ya neden “zombi yapan madde” deniliyor?

Bu madde alındıktan sonra sonrahalüsinasyonlar, bedensel güçte artış, tuhaf hareketler, saldırganlık, şüphecilik, başkalarına zarar verme şeklinde davranışların ortaya çıkması nedeniyle “zombi yapan madde” olarak anılması şaşırtıcı değildir.

Bir kişinin bağımlı olduğu nasıl anlaşılır?

Kişinin aldığı maddenin miktarlarında giderek artış görülmesi, eski dozlarda eski etkinin ortaya çıkmaması, sosyal ve maddi kaynaklarını madde almak için harcaması, madde almaya yada bulmaya giderek artan şeklide daha çok vakit ayrılması, madde alınımın zararı görülmesine rağmen ondan vazgeçememe ve başarısız bırakma dönemleri gibi durumlar sayılabilir.

Flakka Vakaları

Korkunç cinayetlerle ilişkilendirilen Flakka vakaları, şuan hazırlanan iki videoda mevcut.

Örneğin, Bir genç flakka kullandıktan sonra sokakta kıyafetlerini parçalayarak çıkartmış, daha sonrasında bir ağaçla cinsel ilişkiye girmeye çalışmış.
Flakka kullanan metrodaki genç bayan, yanında oturan yolcuya saldırıyor.

Bu görsel ise flakka bağımlısı gençlerin kullanım sonrası fotoğrafları;

Siz son zamanlarda gençler arasında rağbet gören bu maddeyi daha önce duymuş muydunuz?

Yorum yapın