FNSS’ nin Açılımı Nedir?

0
847

FNSS’ nin Açılımı Nedir,
FNSS açılımı ne,
FNSS nin sahibi kim,
FNSS ne zaman kuruldu,
ZMA sürücüsü ne demek,
Nurol Holding sahibi kim,

Fnss sahibi kim
Fanda açılımı nedir

Ülkemizin kara sistemleri alanında önemli bir üreticisi olan FNSS Savunma Sistemleri A.Ş., 1987 tarihinde resmi olarak FMC ile Nurol arasında yapılan anlaşma ile kurularak “FMC – Nurol Savunma Sanayii A.Ş.” (FNSS) adını almıştır.

Ancak 1997 yılında FMC Corporation savunma alanından çekilmiştir. Bunun üzerine şirketin sahip olduğu marka değerinin düşmemesi ve kendini savunma alanında ispat etmiş olması nedeniyle şirketin ismi “FNSS Savunma Sistemleri A.Ş.” olarak değiştirilmiştir.

Fnss şirketi ile yapılan askeri araçlar
Fnss savunma sistemleri

** Pars 8×8 ifv gibi sevilesi zırhlı araçlar üreten firma

** Savunma sistemleri imalatı ve satısı yapan ankara golbası civarlarında bir sirkettir.türk malı olarak cesitli zırhlı araclar uretmektedir.urettigi govdelerin uzerine istendigi takdirde cesili toplar yada makinalı tüfekler takılabilir.pars* adı verilen araclarıya rusyayla birlikte dunyada ki iki tekerlekli zırhlı arac ureten yerlerden biri olmuslardır.ayrıca fabriklarında m113ten m8e hatta alman fenneklere kadar pek cok aracın modarnizasyonunuda yapıyorlar.164 milyon dolarlık bir cirosu bulunmakta an itibari ile.bide alıcı ve ogrencilere zırhlı zmalar ile show yapıyorlarki hakkaten izlemeye deger.

** Nurol grubu ile bae systems’in ortak kurulusu.. tsk ve müttefik silahlı kuvvetler için zırhlı muharebe araç ailesi ile silah sistemleri’nin üretim ve satışını yapıyor imiş.

Nurol Holding Sahibi Kim 

İşadamı, Nurol Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı. 1934 yılında Artvin’de doğdu. Genç yaşta tahsilini bırakarak iş hayatına atıldı. 1966 yılında Nurol İnşaat ve Ticaret Kollektif Şirketi’ni kurdu. Bu şirket 10 yıl içinde Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketlerinden biri oldu.
Gölbaşında zırhlı araç üreten aynı zamanda modernizasyonunu ve bakımını da gerçekleştiren firma. %51 hissesi amerikan united defense’e, %49 hissesi ise nurol holding’e ait olan ve birleşik arap emirlikleri’ne, katar’a, ürdün’e, malezya’ya, kuveyt’e zırhlı araç ihraç eden önemli bir kuruluştur.

not: seyyar yüzücü hücum köprüsü samur adıyla 2011’de teslim edildi.

Kısacası “FNSS” bir açılım değil, markanın kendisidir. ?

Fnss Ürünleri

Fnss silahları
Fnss Ürünleri

Fnss firması ürünleri
Fnss Ürünleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here