Anasayfa » BİLGİ ANSİKLOPEDİSİ » Fransız Parlementer Sonia(Seniye) Krimi Kimdir?

Fransız Parlementer Sonia(Seniye) Krimi Kimdir?

Fransız parlementer Sonia Krimi’kimdir,aslen nerelidir ?gerçek ismi nedir,nerden gelmiştir,

Tunuslu Seniye Kerimi 22 yaşına kadar Tunus’ta okudu.

Fransaya giderek eğitimine devam etti.
Fransız vatandaşlığını aldıktan sonra parlamenter oldu.

Fransızlardan fazla Fransız oldu ve bugün Türkiye yi Ermeni soykırımı yapmakla suçluyor.

Vatandaşı olduğu ülkenin (Fransa) 1915 de Tunusta, Cezair’de, Fas’ta dedelerine yaptığı zulümleri katliamları göz ardı ederek, dedeleriyle Fransız işgaline karşı yan-yana savaşan Türkler’e soykırım ithamında bulundu.

Fransızların dedelerine ve Tunus halkına yaptığını unutmuş olsa gerek.
İşte asimile olmak, yozlaşmak budur!


Antalya’daki NATO Parlamenter Asamblesi toplantısında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Fransız parlamenter Sonia Krimi arasında tartışma yaşandı.

Fransız parlamenter Sonia Krimi’ın Türkiye’ye yönelik eleştirisine Bakan Çavuşoğlu, “Fransa önce kendi karanlık tarihine baksın” diye yanıt verdi. Bu cevap üzerine Krimi ve salondaki diğer Fransız parlamenter toplantıyı terk etti. Sonia Krimi Bakan Çavuşoğlu’nun Twitter’da kendisini engellediğini ifade ederek Çavuşoğlu’nu “küstahlık”la itham etti.

Euronews’te yer alan habere göre, Fransız parlamenter Sonia Krimi, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Bakan Çavuşoğlu’nun açıklamalarına katılmadığını belirterek, “Tarih, kazananlar tarafından yazılmaz mı? Birçok ülke için PKK terörist değildir ama sizin için böyledir. Bunu dikkate almamız gerekiyor.” şeklinde yanıt verdi.

Bakan Çavuşoğlu, “Fransa önce kendi karanlık tarihine baksın” ifadesini kullandığı açıklaması üzerine Krimi ve salondaki diğer Fransız parlamenter toplantıyı terk etti.

Sonia Krimi Bakan Çavuşoğlu’nun Twitter’da kendisini engellediğini ifade ederek Çavuşoğlu’nu “küstahlık”la itham etti.

Yorum yapın