Anasayfa » EĞİTİM » Gelecek İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Gelecek İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

gelecek ile ilgili kompozisyon, gelecek ile ilgili kompozisyon örnekleri, gelecek ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 gelecek ile ilgili kompozisyon, 2021 gelecek ile ilgili kompozisyon örnekleri, gelecek ile ilgili kısa kompozisyonlar, gelecek ile ilgili kompozisyon ödevleri, gelecek ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Gelecek, daha gelmemiş olan zaman, ilerdeki bilinmeyen zaman, ilerde yaşanacaklar demektir. Bizde size gelecek ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Gelecek ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, gelecek ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Gelecek İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Gelecek İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Gelecekte ne olacak, ne değişecek? Bunu hiç kimse bilmiyor. Biz sadece tahmin ediyoruz. Allah gerçekleştiriyor. Her insanın kendine ait geleceği olur. Ben de gelecek hakkında düşünüyorum ve plan yapıyorum. Ben 5 yıl sonra üniversiteden mezun olacağım. Şimdi ben hazırlık bölümünde okuyorum, bir yıl sonra fakültemi değiştireceğim. Ben yıllarca diplomat olmayı çok istedim hâlâ da istiyorum. Diplomat olmak benim hayallerimden biri.

Ben gelecekte eğitimli, gururlu bir insan olmak istiyorum, kendi ülkeme faydalı bir şey yapmak istiyorum.
Bence her genç kız için bu hayatta en önemli şey ailedir. Mesela benim için aile çok kıymetli, bu yüzden ben gelecekte çocuklarım için özenli ve ilgili bir insan olmak istiyorum. Üniversiteden mezun olduktan sonra ben farklı ülkeleri gezeceğim. Bu dünyada nasıl güzel ülkeler var? Benim için bu çok ilginç. İlkin ben Türkiye’yi gezmek istiyorum, çünkü orada çok güzel ve eski tarihi yerler var.

Hayallerimden biri de gelecekte güzellik salonu açmak. Bence güzellik de hayatımızda çok önemli rol oynuyor. Çünkü güzellik dünyayı koruyor. Bunlar sadece benim gelecekle ilgili amaçlarım, hayallerim.
Hayat her zaman harika olmaz, bazen iyi, bazen kötü şeyler oluyor. Ama bizim çeşitli sınavlardan geçmemiz lazım. Bu sınavlardan, kan ve ateş sınavından geçmek gerek. Ben amacıma ulaşmak için gayret edeceğim ve bu arzumun yerine geleceğine inanıyorum.

Gelecek İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Herkes güzel geleceğin hayalini kurar. İstediği gibi yaşama kavuşmak için ne kadar didinse bazen hedeflerine varamaz. Kendimize biz mi istiyoruz yoksa başkası mı bizi bu hedeflere yönlendiriyor kendimizi sorgularız. Geleceğimizde nerede olmak istediğimizi kendimize sormalıyız.

İnsanlar hayatları boyunca belli bir mutluluğa kavuşmak için çaba gösterirler. İhtiyaç ve isteklerimize kavuşabilmek için uğraşırız. İhtiyacımız olmadığı takdirde dahi çabalar kendimizi paralarız. Güzel bir geleceğin ancak çok çalışmaktan geçtiğinizi düşünerek gençliğimizi heba ederiz. Hayatımızın sonuna kadar rahat gelecek için uğraşırken bir bakmışız ölüm döşeğindeyiz. Hayallerimiz azim kaynağımız bize yol gösterir. Sonunda mutlu olacağımız bir şey varsa onun peşinden gidebiliriz ancak yoksa gitmemizin bir anlamı olmaz. Başarılı olup aile kurma hayalleri hepimizin ulaşabileceği yerdedir. İşimizin doğru vaktinde yapmamız bizi hedefe doğru götürecektir.

Hayla kurmaktan asla geri durmamalıyız. Hayallerimiz bizi ayakta tutandır. Yaşamak için kendimize bir sebep verir kararlılıkla hareket ederiz. Azimle hareket etmek başarıyı elde etmemize olan en büyük yardımcımız olur.

Gelecek İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın