Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Giresun Mavi Göl Resimleri ve Nasıl Gidilir ?

0

Giresun mavi göl Resimleri ,Giresun Mavi Göl halkında bilgiler,Giresun Mavi Göl gidenlerden Yorumlar ,Giresun Mavi Göl Nasıl Gidilir, Giresun Mavi Göl özellikleri, Giresun Mavi Göl havadan çekilmiş Resimleri,Giresun Mavi Göl merkezden kac km ,Giresun Mavi Göl merkezden kac Dakika

GİRESUN mavi göl nerde

GİRESUN mavi göl hakkında bilgiler

Giresun Dereli Mavi Göl

Doğal maden suyundan oluşan dere üzerindeki şelaleler ve su kürünlerinden oluşan göller maden suyunun etkisiyle sizlere doğal kanyon içinde eşsiz bir mavi güzellik sunuyor .

Doğa yürüyüşü yapmayı sevenler için muazzam keşfedilecek yerleri içerisinde barındıran parkın en önemli değerlerinden birisi, Mavi Göl’dür. Dereliler tarafından sodalı göl olarak da anılan Mavi Göl’ün başta turkuaz rengi, daha sonrada akarken oluşturduğu rengarenk illüzyonlar görülmeye değerdir.

GİRESUN mavi göl kaç km

GİRESUN mavi göl nasıl gidilir

Giresun Mavi Göl Hakkında Kısaca Bilgiler

Dereli, Giresun kent merkezine yaklaşık olarak 20 kilometre uzakta bir yerdir. Ancak sahip olduğu güzellikler nedeniyle kent merkezinden çok daha popüler bir yer haline gelmiştir. Giresun’a gelenler mutlaka Dereli ilçesine ve Kuzalan parkına uğrar. Buradaki doğal güzelliklerin en orijinal parçasının ise, Mavi Göl olduğunu ifade edebiliriz. 3 tane gölün birleşiminden meydana gelen Sodalı Göl, Karadeniz bölgesinde dere şeklinde akan ilk ve tek sodalı göldür. Bu nedenle önemli daha da büyüktür.

GİRESUN mavi göl foto

GİRESUN mavi göl fotoğrafları

Giresun Mavi Göl Deresi
Bölgede, şelaleler ve travertenler yer alıyor. Çeşit çeşit bitki türleri bulunuyor. Botanik fotoğrafçıları tarafından en çok ziyaret edilen noktalardan birisidir. Bu nedenle ellerinde profesyonel fotoğraflarla bitkileri çekmek için gayret eden kişilere rastlamanız mümkündür. Karadeniz turu düşünenlerin mutlaka bu nadide parkı da gezi listesine eklemesi gerekiyor. Gölün rengi oldukça berraktır. Şelale ve travertenlerin yükseklikleri de kimi yerlerde 800 metreye ulaşabiliyor.

GİRESUN mavi göl özellikleri

GİRESUN mavi göl yorumlar

Giresun Dereli Mavi Göl Şelale’ye Nasıl Gidilir?

Giresun kent merkezine 20 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Dolayısıyla özel aracıyla gelenler kent merkezine girmeden önce Dereli ilçesine sapabilirler.

Giresun Mavi Göl nasıl gidilir

Karadeniz sahil yolunun Samsun yönünden gelenlerin Giresun kent merkezi ve Dereli tabelasını gördükleri anda, Dereli tarafına sapmaları lazımdır. Yani tabelanın işaretine dikkat etmeleri gerekiyor. Bu yola girildiğinde Kuzualan şelalesi yazısını görene kadar sürüşe devam edilebilir. Bu tabela görüldüğünde 500 metre sonra Gök Mavi gölü ve parkın giriş tabelasını yakalayabilirsiniz.

Giresun’a otobüsle gelenlerin otogardan Dereli mevkiine giden minibüsleri kullanmaları lazımdır. Direk tabiat parkına giden turları da tercih edebililer. Alternatifleri araştırmak gerekiyor. Konum bilgisi için tıklayın.

Giresun Mavi Göl Fotoğrafları

GİRESUN mavi göl fotografları

Giresun Mavi Göle Gidenlerden Yorumlar

Yeliz : 2 aralık 2019

Görülmesi gereken yerlerden bilhassa planlı program yapıp Kümbet yaylasına çıkarken ugranilabilir. Mavi göl yakınında araç bırakılacak yer ve otopark var, merdivenler ile ufak mini şelalenin yakınına kadar inilebiliyor, fotoğraf çekimi için çok özel bir mekan. Herhangi bir yeme içme restaurant cafe bulunmuyor.

Selda :15 Ekim 2019

masallardakı gıbi
duymustum ama gıtmek nasıp olmamıştı sonunda fırsat bulup gidebildim aynı masallardakı gibi bir doğa güzelliği böyle birsey yok mutlaka gıtmelisiniz herseye deger bir manzaras doğal güzellik

Erdem :19 Kasım 2019 tarihinde yorum

Mavinin en güzel tonunun yakışabileceği..bencee en çok ona yakıştığı turkuazın size huzur veren akan suyunun ise hipnoz etkisi yapan bir göl düşünün ve bu göl Türkiye de degil dünyada da sadece Türk adıyla anılan tek göl olan bir gölden bahsediyorum..Karadenizin haşin dağlarının arasında kıvrım kıvrım yolları ve size kartpostallar gibi görünen , büyüleyen sonbaharın binbir tonunu kendisinde barındıran ağaçların yoldaş olduğu yolun sonunda ise maviyle yeşilin en güzel halinin birleştiği göle hayran kalmamak ne mümkün..Yine olsa yeniden gideceğiniz bir göl..MAVİGÖL..

Hülya: Kasım 2019 tarihinde yorum

Cok abartılmış gitmeye değmez
Gitmeye değmez ingilizcede yazayım. It doesnt worth visiting. Resimlerde abartılmış. Birkere Giresun belediyesi tenezzul edip tabela bile koymamış. Google haritadan yararlanıp gideceksiniz. Biz gittiğimizde 1 kasımda gol mavi felan degildi aksine kahverengiydi, mavi bile olsaydı belediyenin sus havuzu gibi birsey. Onca yolu buraya harciyacaginiza Trabzon uzungöle diğer selalelere gidin. Benden yazmasi kendiniz bilirsiniz. Resimlere ve yorumlara bakip yanilip gittim bütün günüm boşa geçti

Yıldız 2 eylül 2019

Süper
Giresun da ziyaret rekoru kıran bir yer.ücretsiz giriş ve otopark.kümbet e yakın yemek yeri yok.çok güzel dinlendirici bir yer.görsrllik süper.terlik götürürseniz ayaklarınızı suya sokabilirsiniz.aracınız olması lazım toplu taşıma var fakat çok uymuyor saatleri

Ferdi 7 Agostos 2019

Kesinlikle yola değiyor
Uzun zamandır aklımda olan bir yerdi, Trabzon’dan araçla ulaştık. Gerçekten görülmesi gereken bir tabiat güzelliği

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap