Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Gırtlak Kanseri Vücutta Nasıl Görünür ?

0

Gırtlak Kanseri, Gırtlak Kanseri nedir, Gırtlak Kanseri hakkında bilgiler, Gırtlak Kanseri özellikleri, Gırtlak Kanseri belirtileri, Gırtlak Kanseri nedenleri, Gırtlak Kanseri tedavisi, Gırtlak Kanseri vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Gırtlak Kanseri hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Gırtlak Kanseri hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Gırtlak Kanseri Nedir ? Gırtlak Kanseri nelerdir ?, Gırtlak Kanseri belirtileri nelerdir ? Gırtlak Kanseri tedavisi nedir ? Gırtlak Kanseri vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Gırtlak Kanseri

Gırtlak Kanseri Nedir ?

Gırtlak kanseri, baş ve boyun bölgesinde görülen en sık tümöral hastalık türüdür. Yapılan araştırmalara göre ortalama başlangıç ​​yaşı erkeklerde 66, kadınlarda 63’tür. Belirtiler kalıcı ses kısıklığı, boğaz ve yutma problemleri olabilir. Başlıca nedenlerin sigara ve alkol olduğu düşünülmektedir. Gırtlak boğazda bulunan, nefes ve yemek borusunu birbirinden ayıran bir organdır. Ses üretimi burada yapılır. Ayrıca gırtlak solunum sisteminin önemli bir parçasıdır. Yutma sırasında yemeğin nefes borusuna kaçmasını önler. Gırtlak bölgesinin kötü huylu kitlesel hastalıklarına gırtlak kanseri denir. Tıbbi jargonda gırtlak, larenks olarak isimlendirilir. Bu nedenle gırtlak kanseri, larenks kanseri olarak da bilinir. Gırtlak kanserleri çoğunlukla gırtlakta bulunan glottis bölgesinde ortaya çıkar. Glottis, nefes borusunun ve ses tellerinin bulunduğu, başlangıç kısmına verilen isimdir.

Gırtlak Kanseri Vücutta Nasıl Görünür ?

Gırtlak Kanseri

Gırtlak Kanseri

Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap