Gişe Rekoru Kıran Filmler

0

Her Gün Yüzlerce Film Ve Dizinin Çekildiği, Büyük Bütçelerin Döndüğü Sinema Sektöründe İnanılmaz Başarı Hikayeleri Saymakla Bitmez.

Fakat, Banka Hesabınızdaki Parayla Bazılarının Maliyetini Karşılayabileceğiniz, Ancak Büyük Gişe Başarıları Elde Eden Ve Dünya’da Milyonlarca İnsanın Zihnine Kazınmış Bir Çok Film Var.

Paranormal Activity: Sadece 15 Bin $ Maliyeti İle 193 Milyon $’Lık Hasılat Edildi. Çekimler İçin Çok Özel Bir Yer Seçilmişti. Yönetmenin Kendi Evi!

Blair Cadısı: 60 Bin $ Harcandı. Geri Dönüşü İse 248 Milyon $ Oldu. Çoğu Kişinin “Yarıda Çıkmalık” Olarak Gördüğü Fim, 17 Ödül Kazandı. 21 Ödüle De Aday Gösterildi.

Rocky: 995 Bin $ Bütçe Mi? Hadi Rocky Başarabilirsin. 1976’Da Çekilen Ve 1982’De Türkiye’deki Sinemalara Gelen Bu Film, Tam 3 Oscar Kazandı Ve 225 Milyon $ Hasılat Elde Etti.

Testere: Serinin İlk Filmi. Gerilim Filmi Sevmeyenleri Bile Kendine Çekti. Peki 103 Milyon $’Lık Hasılatı Getiren Maliyet Neydi? Sadece 1.2 Milyon $.

Slumdog Milyoner: Tam 8 Farklı Dalda Oscar Kazandı. 15 Milyon $’Lık Bütçenin 377 Milyon $ Hasılat Getireceğini Kim Bilebilirdi Ki?

Mad Max: Mel Gibson’ın Mel Gibson Olmasında Önemli Yere Sahip Olan Bu Film 1979’Da Çekilmişti. 200 Bin $ Bütçeli Bu Film, 100 Milyon $’Lık Gişe Getirmişti.

Kalbinin Sesini Dinle: Orijinal İsmi My Big Fat Greek Wedding. Türkçe’ye Çevrilirken Nasıl Bu İsmi Aldı Bilinmez, 20 Ödül Kazanan, 27’Sine De Aday Gösterilen Bu Filmin Maliyeti 5 Milyon $ İdi. Tüm Dünyadaki Hasılatı İse 368 Milyon $.

Grease: John Travolta’nın Başrol Oynadığı Bu Film 6 Milyon $ Bütçe İle Çekildi. 394 Milyon $ Hasılat Getirmişti.

Rüzgar Gibi Geçti: Adının Hakkını Vermek Bu Olsa Gerek. Tam 8 Oscar. 1939 Yapımı Bu Filmin Maliyeti 4 Milyon Dolar Olmakla Beraber, Hasılatı O Günün Parasıyla 200 Milyon Dolar İdi. Film Aynı İzleyici Sayısını Bugün Yakalasaydı, 3.4 Milyar Dolar Hasılat Elde Etmiş Olacaktı.

Son Olarak, 218 Dolar İle Film Çekilebilir Mi? Belki. Tüm Oyuncuların Kendini Oynadığı Tarnation Filminin Toplam Maliyeti Tam Olarak Buydu. 1.2 Milyon $ Hasılat Getirdi. Yönetmen, Yazar, Başrol Oyuncusu Ve Filmi Montajlayan Kişi Aynıydı. Filmin Montajı İse Macintosh’taki Ücretsiz Video Düzenleme Programı İmovie İle Yapılmıştı.

Paylaş:

Leave A Reply

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.