Ana SayfaEĞİTİMGörünen Köy Kılavuz İstemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Görünen Köy Kılavuz İstemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Author

Date

Category

görünen köy klavuz istemez ile ilgili kompozisyon, görünen köy klavuz istemez ile ilgili kompozisyon örnekleri, görünen köy klavuz istemez ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 görünen köy klavuz istemez ile ilgili kompozisyon, 2021 görünen köy klavuz istemez ile ilgili kompozisyon örnekleri, görünen köy klavuz istemez ile ilgili kısa kompozisyonlar, görünen köy klavuz istemez ile ilgili kompozisyon ödevleri, görünen köy klavuz istemez ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size görünen köy klavuz istemez ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. görünen köy klavuz istemez ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, görünen köy klavuz istemez ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Görünen Köy Kılavuz İstemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?
Görünen Köy Kılavuz İstemez İle İlgili Kompozisyon Ödevleri

Görünen Köy Kılavuz İstemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

”Görünen Köy Kılavuz İstemez. atasözümüzü kısaca açıklamak gerekirse hayatımızda belli şeyler vardır ve bunları değiştiremeyiz. İnsan hayatı boyunca birtakım olaylarla karşılaşır, hatta bazen de başka insanlarla fikir ayrılıklarına düşebilir. Böyle bir durumda herkes olayları kendisine göre yorumlamaya çalışır.

Çoğu zaman bir şeylere ulaşmak isteriz. Bazen bu istediklerimiz hemen yanıbaşımızdadır bazense çok uzaklarda. Bazen öyle durumlar olur ki her şey apaçık bellidir. Onu anlamak için herhangi bir kanıta, ispata gerek yoktur. Ayrıca onu inkar etmenin de hiçbir faydası yoktur. Gidişatı belli bir konun üstüne ne kadar gidilirse gidilsin bu sonuç asla değiştirilmeyecektir ama akıllı bir insan gidişatı kendi lehine çevirebilir. Eğer bir yanlış belli ise ve biz bunun üzerine ısrarla gidip yanlışı doğru gibi göstermeye çalışırsak sonuçta hata yapacağımız açıkça ortadadır. Örneğin; bir sınava çalışmazsak onun sonucunda iyi bir not bekleyip sınava girince yüksek almaya çabalamamız bir anlam ifade etmez.

Böyle durumlarda da gerçek ortadayken yorumlara açık olmayan durumlar için “Görünen köy kılavuz istemez” atasözü sıkça kullanılır. Ancak bu durum kesin doğrular için geçerlidir. Kişi o durumu kendisine göre doğru kabul ediyorsa durum biraz daha farklı olabilir.

Görünen Köy Kılavuz İstemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Ayan beyan ortada olan bir gerçeği kanıtlamanın gereği olmadığı gibi, onu inkar etmeye yahut farklı göstermeye çalışmak da yersizdir. Bazen öyle durumlar olur ki her şey apaçık bellidir. Onu anlamak için herhangi bir kanıta, ispata gerek yoktur. Ayrıca onu inkar etmenin de hiçbir faydası yoktur.
Aklı başında insanlar, gerçekleri bazen herkesten çok daha erken ve çok daha iyi görebilirler.

Bir işin gidişatının nasıl olacağını bilgisiz insanlar her aman bilmese de, akıllı olanlar o işin nasıl sonuçlanacağını çok iyi kestirebilirler. Onlar için köy görünüyordur ve bunu anlamak için sonucu beklemeye, garanti almaya veya kanıt istemeye gerek yoktur. Yaşadıklarımızı veya yaşayacaklarımızı çoğu defa kabullenemeyiz. Örneğin yıl boyunca ders çalışmayız ancak üniversite sınavını kazanıp kazanamayacağımızı da bilmezlikten gelir; hatta içimizde büyük bir ümitle kazanmayı bekleriz.

Oysa durum gayet açıktır. Üniversite, çalışan öğrencilerin kazanabileceği bir sınavdır. Yıl boyunca gez dolaş, derslerinle ilgilenme, okulunu ihmal et, öğretmenlerini dinleme ve gel kazanıp kazanmayacağını bilme. Elbette ki bu durumda kazanamayacağın gayet bellidir. Görünen köy kılavuz istemez atasözü yerinde bir söz olsa da bazen geçerli olmayabilir. Zira bazen her şey göründüğünden çok farklıdır. Bize farklı görünen bir şey, gerçekte çok daha farklı olabilir. Bu nedenle bildiğimizden hiçbir zaman emin olmamalı, gerekirse kılavuz da istemeliyiz.

Görünen Köy Kılavuz İstemez İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar