Anasayfa » EĞİTİM » Güneş Balçıkla Sıvanmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Güneş Balçıkla Sıvanmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

güneş balçıkla sıvanmaz ile ilgili kompozisyon, güneş balçıkla sıvanmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, güneş balçıkla sıvanmaz ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 güneş balçıkla sıvanmaz ile ilgili kompozisyon, 2021 güneş balçıkla sıvanmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri, güneş balçıkla sıvanmaz ile ilgili kısa kompozisyonlar, güneş balçıkla sıvanmaz ile ilgili kompozisyon ödevleri, güneş balçıkla sıvanmaz ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size güneş balçıkla sıvanmaz ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. Güneş balçıkla sıvanmaz ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, güneş balçıkla sıvanmaz ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Güneş Balçıkla Sıvanmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Güneş Balçıkla Sıvanmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Ortada olan ve herkesin bildiği bir gerçeği ya da gerçekleri değiştirmek, örtbas etmek ve gizlemek imkansız bir durumdur. Çünkü nasıl güneşin ısısı, ışığı ve sıcaklığı engellenemiyorsa, ne yapılırsa yapılsın güneşin enerjisi bitmiyorsa gerçekler de aslında bu durumdadır.

Bazı insanlar bazı konularda kendilerini haklı çıkarmak, kendilerini bahanelerinin arkasına saklamak için yalan konuşurlar aslında gerçekleri bilir. Çünkü gerçekler ve doğrular hep ön plandadır ve bu nedenle de saklanamaz, değiştirilemez bu gerçekler.

Bazı insanlar yaşamları boyunca çıkarlarını hep ön planda tutarlar ve bu yüzden de gerçeklerden uzaklaşıp gerçek ve doğru olmayanları gerçekmiş gibi çevresine göstermeye çalışır. Ancak öyle ya da böyle bu yanlışlar gözler önüne serilir. Ancak bazı insanlar vardır ki; ne kötü olsalar da çevrelerine kendilerini dürüst ve doğru biri olarak tanışmışlardır ve bir zaman sonra da bu gerçekler de ortaya çıkar.

Güneş Balçıkla Sıvanmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Tüm insanların bildiği, şahitlik ettiği bir gerçeği gizlemeye çalışmak mümkün değildir. Böyle bir şey yapmaya kalkışmak bile insanları aptal yerine koymaktır; lakin kandırılmaya çalışılan insanlar, buna kanmayacak kadar akıllıdır. Bazen her şey apaçık ortadadır. Ancak bunların bilinmesi, bazı insanların foyasını ortaya çıkararak, onlara zarar verebilir.

Bu nedenle foyasını ortaya çıkarmak istemeyen insanlar, kendince mantıklı bahaneler bularak veya durumu inkar ederek işin içinden sıyrılmaya çalışırlar. Örneğin herhangi bir kurumda çalışan bir yöneticinin ihaleye fesat karıştırması; ancak kendisinden rüşvet alınan ihale taliplisinin ihbarda bulunması sonucunda, ilgili yönetici sadece kendini savunmak amacı ile olayın bir iftira, bir komplo olduğunu açıklayabilir. Ancak o kendini savunadursun, bütün kamera kayıtları, ses kayıt cihazları veya şahitler onun aleyhinde çalışmaktadır. Onun ”Ben suçsuzum.” demesi, suçunu asla ört pas edemez, yani güneşi balçıkla sıvayamaz.

Ortaya çıkmış ve artık herkes tarafından görülmüş veya öğrenilmiş şeyleri saklamanın hiçbir manası yoktur. İnsan hata yapabilir. Önemli olan, gerektiğinde hatasını kabul edip, o hatayı bir daha tekrarlamamaktır. Halbuki suç işleyen kişi, inkar yoluna gitmeyip de suçunu itiraf etse ve pişman olduğunu söylese, en azından onurunu daha fazla zedelemiş olmayacaktır.

Güneş Balçıkla Sıvanmaz İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Yorum yapın