Gupse Özay Kimdir ?

0
183

Gupse Özay kimdir,Gupse Özay nereli,Gupse Özay eşi kim ,Gupse Özay Biyografisi, Gupse Özay oynadığı filmler, Gupse Özay hangi dini benimser, Gupse Özay hakkında kısa bilgiler, Gupse Özay yaşı kaç, Gupse Özay ne zaman doğdu, Gupse Özay boyu kaç, Gupse Özay göz rengi nedir, Gupse Özay, Gupse Özay hakkında merak edilenler, Gupse Özay çocuğu var mı, Gupse Özay hakkında notlar, Gupse Özay hakkında kısa notlar, Gupse Özay hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Gupse Özay Evli Mi

Gupse Özay Kimdir ?

  Gupse Özay (d. 30 Temmuz 1984, İzmir), Türk oyuncu ve senaristtir.

Gupse Özay, Çerkes kökenli bir aileden İzmir’de dünyaya geldi. Çerkesçe olan adı “canımın içi” anlamına gelmektedir. Gupse Özay Ege Üniversitesi Radyo Tv ve Sinema bölümünde okumuştur. Üniversite yıllarında dostlarıyla çektikleri Yaman Yaşamışım adlı belgesel ile ödül almıştır.TRT’den, yapım şirketlerine; magazin dergilerinden dizi setlerine kadar kariyerine yarayacak her alanı denemiştir. Ve daha sonrasında 4 yıl reklam yazarlığı yapmış ve ardından işinden ayrılarak dizi sektörüne geçmiştir. Birkaç dizi denemesinden sonra,arkadaşlarıyla Psikolog skeçlerini gerçekleştirmiş; bu sayede de Yalan Dünya dizisinde rol kapmıştır. Ve yalan dünya dizisinin Nurhayat’ı olarak ekranlardaki yerini aldı. Bir araba firmasının da reklamında rol almıştır.

Gupse Özay 14 Kasım 2014 tarihinde vizyona giren ve senaryosunu kendi yazdığı, yönetmenliğini Hakan Algül’ün üstlendiği ilk sinema filmi Deliha’da Zeliha karakteriyle izleyici karşısına çıktı.Gupse Özay şimdilerde, 8 Nisan’da vizyona girecek olan “Küçük Esnaf” sinema filmi ile gündemdeki yerini koruyor.

 

Gupse Özay Filmleri

  • Yalan Dünya
  • Deliha
  • Deliha2
  • Küçük Esnaf
  • Görümce

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here