Ana SayfaEĞİTİMGüvenme Varlığa Düşersin Darlığa İle İlgili Kompozisyon Örneği

Güvenme Varlığa Düşersin Darlığa İle İlgili Kompozisyon Örneği

Author

Date

Category

güvenme varlığa düşersin darlığa ile ilgili kompozisyon, güvenme varlığa düşersin darlığa ile ilgili kompozisyon örnekleri, güvenme varlığa düşersin darlığa ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 güvenme varlığa düşersin darlığa ile ilgili kompozisyon, 2021 güvenme varlığa düşersin darlığa ile ilgili kompozisyon örnekleri, güvenme varlığa düşersin darlığa ile ilgili kısa kompozisyonlar, güvenme varlığa düşersin darlığa ile ilgili kompozisyon ödevleri, güvenme varlığa düşersin darlığa ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size güvenme varlığa düşersin darlığa ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. güvenme varlığa düşersin darlığa ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, güvenme varlığa düşersin darlığa ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Güvenme Varlığa Düşersin Darlığa İle İlgili Kompozisyon Örneği Nelerdir?

Güvenme Varlığa Düşersin Darlığa İle İlgili Kompozisyon Örneği 1

İnsanlar hayatlarını sürdürebilmek için belli işler yapar, meslek sahibi olur ve para kazanırlar. Bazen de miras yoluyla vb. yollarla ellerine para, ev, arsa gibi maddi değeri olan şeyler geçer. Paraya, mala, eve, arsaya sahip olmak kadar onu yönetebilmek de çok önemlidir. Parayı yönetemediğin zaman bir anda ellerin boş kalır.

Hazıra dağ dayanmaz atasözünden de anlaşılacağı gibi elimizdeki maddi değeri olan şeyleri har vurup harman savurduğumuzda bir anda tüm mal varlığımız eriyip gider. Güvenme Varlığa Düşersin Darlığa atasözünde tasarruf yapmanın ne denli önemli olduğu vurgulanıyor. Ayrıca insan harcamalarında her zaman tutumlu olmalı. Gereksiz yere ihtiyaç dışı bir şey alırken iki kez düşünmeli. Örneğin çok zengin bir adam elindeki parasını pulunu gereksiz yere çar çur ediyor. İlerisini düşünmeden yiyor çevresine dağıtıyor. Yarın ihlas etse, olumsuz bir durumla karşılaşsa ve tüm mal varlığını kaybetse. Maalesef bu şekil de olan o kadar çok insan var ki.

Elindeki paranın hiç bitmeyeceğini sanarak gereksiz harcayanlar, tasarruf yapmayanlar bugün bayat diye çöpe attığı ekmeğe belkide yarın muhtaç hale gelecekler. Elimizdekilerin kıymetini her zaman en iyi şekilde bilelim. Daima şükredelim. Bugünün malına parasına fazla güvenmemeli daima ilerisine yatırım yapmalıyız.

Güvenme Varlığa Düşersin Darlığa İle İlgili Kompozisyon Örneği 2

Kişi, zenginliğine, mal varlığına güvenerek israf etmemeli, har vurup harman savurmamalıdır. Aksi durumda israf eden kişi yoksullukla karşı karşıya kalmaya mahkumdur. Zengin olmaktan çok, zenginliği devam ettirmek önemlidir. Bazen hayat bize zenginliği çok kolay bir şekilde getirebilir. Ancak tasarruf etmesini bilmeyen, parasının çokluğuna güvenerek, onun hiç bitmeyeceğini zannederek çarçur eden kişinin elindeki her şey bir gün biter.

İflas bayraklarını çekmek zorunda kalır. Zenginlik geldiği kişide kalıcı olan bir şey değildir. Onu tutamayan, onun kıymetini bilmeyenlerden çabucak uzaklaşır. Ancak nerede nasıl harcayacağını bilen, tutumlu ve tasarruflu olan kişide devamlı kalmak ister. İnsanlar, zenginliğine güvenerek başkalarını asla hor görmemeli, kendini diğer insanlardan üstün zannetmemelidir. Elimizdeki zenginlik her an kaybolabilir. Eğer biz zenginlikte yoksulları hor görmüşsek, bir hor görüleceğimizi de bilmeliyiz. Kimi varlıklı kişiler, ellerindeki varlıklara tükenmeyecekmiş gözüyle bakar, gerekli gereksiz yerlerde harcamaya, har vurup harman savurmaya kalkar.

Oysa hazıra dağların dayanmadığını bilip, ya elindeki varlığı arttırmaya, ya da düşünceli harcamaya çalışması; belli bir miktarını da çalışamaz duruma geldiğinde veya ummadığı bir durumla karşılaştığında harcamak üzere bir kenarda biriktirmesi gerekir. Böyle davranmayanlar, zor duruma düştüklerinde ellerinde hiçbir varlık bulamayacakları gibi, çevrelerinde de hiçbir dost bulamaz, yalnız kalırlar.

Güvenme Varlığa Düşersin Darlığa İle İlgili Kompozisyon Örneği Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Yazılar

Son Yorumlar