Hakan Ural Kimdir ?

Hakan Ural Kimdir ?

4 Temmuz 2020 0 Yazar:

Hakan Ural kimdir,Hakan Ural nereli,Hakan Ural eşi kim ,Hakan Ural Biyografisi, Hakan Ural oynadığı filmler, Hakan Ural hangi dini benimser, Hakan Ural hakkında kısa bilgiler, Hakan Ural yaşı kaç, Hakan Ural ne zaman doğdu,Hakan Ural boyu kaç, Hakan Ural göz rengi nedir, Hakan Ural, Hakan Ural hakkında merak edilenler, Hakan Ural çocuğu var mı, Hakan Ural hakkında notlar,Hakan Ural hakkında kısa notlar, Hakan Ural hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

Hakan Ural Nereli ?

Hakan Ural Kimdir ?

Hakan Ural, 10 Mayıs 1967 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annrkıcı Selçuk Ural’dır. Babası annesi ile hiç evlenmedi, hatta 16 yaşına kadar çocuğu olduğunu bile kabul etmedi. Ancak 17 yaşına geldiğinde babasının velayetine geçebildi. Fındıkzade’de anneannesinin evinde büyümüştür. Çocukluğunda ayakkabı boyadı, elektrikçide çalıştı, su sattı.

16 yaşında mankenlik yapmaya başladı. Ardından Yeşilçam’dan üst üste teklifler almaya başladı. Fakat okulu nedeniyle Amerika’ya gitti, geldi. Sonra da 19 yaşında evlendi. Sibel Can ile medyatik bir evlilik yaşadı, genç yaşta baba oldu.
İlk olarak 1986 yılında Banu Alkan ile birlikte oynadığı Mavi Yolculuk filmi ile tanınan Hakan Ural, 1987 yılında Serpil Çakmaklı, Harika Avcı, Oya Aydoğan gibi birçok isimle başrol oynadı.

Hakan Ural, Sibel Can ile evliliği süresince emlakçılık yaptı. Sezen Aksu, Nükhet Duru, Kayahan ve Hülya Avşar’ın şu an oturdukları evleri O sattı.

1999’da sahte çürük raporu aldığı gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına çarptırılan Hakan Ural, 3713 sayılı Şartlı Tahliye Yasası’ndan yararlanarak cezasının 5’te 2’sini yattıktan sonra tahliye edildi. Hakan Ural, derhal askere alındı. Acemi eğitimini Hatay’da yaptı, kalan aylarını da van’da asker olarak geçirdi. Dizi ve sinema kariyerine 2008 yılında da devam eden Ural bu dönemde ise başrollerini Yeşilçam’ın dev isimlerinden biri olan Kadir İnanır’ın oynadığı İpsiz Recep isimli filmde yer aldı. 2009 tarihinde ise Aydemir Akbaş, Ali Sürmeli ve Şafak Sezer’in de rol aldığı Kolpaçino adındaki filimde yer aldı. Hakan Ural 2010 tarihinde ise Metro Grubu’nun sahibi olan Galip Öztürk’ün sahip olduğu oteller zincirinde genel koordinatörlük koltuğuna oturdu. 2012 tarihinde Araf Zamanı, 2014 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaşamının konu edindiği Kod Adı K.O.Z adındaki filmde rol üstlendi. Ural 15 Mart 2017 tarihinde ise İşte Benim Stilim adlı yarışmanın 93.bölümüne konuk jüri statüsünde yer aldı. 

 

Hakan Ural Filmleri

Kolpaçino

Ketenpere

Kod Adı K.O.Z

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •