Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap

Halil Sezai Kimdir ?

0

Halil Sezai kimdir, Halil Sezai nereli,Halil Sezai eşi kim ,Halil Sezai Biyografisi,Halil Sezai oynadığı filmler,Halil Sezai hangi dini benimser, Halil Sezai hakkında kısa bilgiler, Halil Sezai yaşı kaç,Halil Sezai ne zaman doğdu,Halil Sezai boyu kaç, Halil Sezai göz rengi nedir, Halil Sezai, Halil Sezai hakkında merak edilenler, Halil Sezai çocuğu var mı, Halil Sezai hakkında notlar,Halil Sezai hakkında kısa notlar, Halil Sezai hakkında bilinmesi gerekenler

 

Sevgili okurlar; bugün sizlere oyuncu, sporcu, sanatçı vb gibi isimlerin biyografilerini hazırladık. Sevdiğiniz, beğendiğiniz, hayranı olduğunuz ve sıkça takip ettiğiniz kişilerin merak edilen yanlarını, iyi huylarını, kötü huylarını önünüze sereceğimiz bir biyografi hazırladık. Takipçisi olduğunuz kişinin hakkındaki yazıyı okuduktan sonra artık onu daha iyi tanıyacak ve daha iyi bir şekilde betimleyeceksiniz. Umarım bu biyografi yazımız size faydalı olur.

 

 Halil Sezai Paracıkoğlu, 16 Ağustos 1979 da Eskişehir’de doğdu. Babası eski bas gitarcı sonra da muhasebecilık yapmış, annesi Nurten Paracıkoğlu da öğretmenmiş. Babasının ailesi Bulgaristan’ın Pazarcık ilinin Paracık köyünden olup, soyadı buradan gelmekteymiş.

Halil Sezai Nereli ?

Halil Sezai Kimdir ?

Oyuncu kimliği kadar yorumcu kimliği ile de adından sıkça söz ettiren, tam adıyla Halil Sezai Paracıkoğlu, 16 Ağustos 1979 tarihinde, Eskişehir’de dünyaya geldi.

Babasının ailesi Bulgaristan’ın Pazarcık ilinin Paracık köyünden olup, soyadını buradan almaktadır.

Eskişehir Atatürk Lisesi’nden ve 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü’nden mezun oldu. 2012 yılında Kral Tv Müzik Ödüllerinde “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” ödülünü almıştır.

2011 yılında vizyona giren “İncir Reçeli” filmi ile beyaz perdede yer alan Sezai, serinin devam filmi olan 2015 yapımı İncir “Reçeli 2”de de başrolde oynamıştır. 2014 tarihli Çilek filminin ise yapımcılığını üstlendi. “Yapışık Kardeşler” filminde İmam rolünü oynadı.

 

Halil Sezai Filmleri

  • İncir Reçeli 1-2
  • Gönül Yarası
  • Rüzgar
Paylaş:

Yorum Bırak

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

Yorum yapmak ister misiniz ?

Yorum Yap