Anasayfa » Hamilelik ve Bebek » Hamileliğin 22. Haftası Bebeğin Gelişimi ve Görüntüleri

Hamileliğin 22. Haftası Bebeğin Gelişimi ve Görüntüleri

Anne karnında Bebek Gelişimi Hafta Hafta Anlatım Ve Resimleri


HAFTALAR

5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36


Hamileliğin 22. Haftası Bebeğin Gelişimi

Ultrasonda bebeğinizin yüzü iyice belirmeye başlıyor. Bir bakın size mi benziyor yoksa babasına mı ?

Hamileliğin 22.Haftası bebeğin görüntüleri ve gelişimi

154.gün Demir açısından zengin olan gıda maddeleri aldığınız zaman bir bardak portakal suyu için. Bu, minerallerden daha çok fayda almanızı sağlayacak.

155.gün Bebeğiniz büyümeye devam ediyor. Artık kaşları ve göz kapakları tamamen oluştu.

156.gün Bebeğiniz dünyaya gelmeden önce eşinizle birlikte kaçamak bir tatil yapmanız için son fırsat.

157.gün Doğum konusunda endişeleniyor musunuz? Hamile eğitim merkezlerinden destek almayı hiç düşündünüz mü?

158.gün Bebeğiniz için en uygun yatak seçimini yapmak için deneyimli annelerden yardım almalısınız.

6.gün Bazal metabolizmanız normale göre yüzde 20 daha çok çalışıyor. Bu da sizin kendinizi daha sıcak hissetmenizi sağlıyor. Endişelenmeyin.

7.gün Karnınız herkesin ilgisini çekiyor ve izin almadan dokunanlar bile var. Rahatsız oluyosanız “hayır” demekten çekinmeyin.

Hamileliğin 22. Haftasında anne vücudu;

Karnınız büyüyen bebeğinize ev sahipliği yapmak için genişledikçe, derinizde çatlaklar fark edebilirsiniz. Bazı hamile kadınlarda hiç çatlak olmaz, ama en az yarısında çatlak vardır. Bu farklı dokulu derideki küçük çizgiler pembeden koyu kahverengiye kadar uzanan bir aralıkta ortaya çıkabilirler (cilt renginize bağlı

olarak) ve hamilelik ilerledikçe daha belirgin hale gelirler. Sadece göbeğinizde değil, aynı zamanda kalçalarınızda, uyluklarınızda ve göğüslerinizde de görülebilir. Ayrıca, artık dümdüz karınlı biri değilsiniz – göbeğiniz yakında tam dışarıya fırlayacak. Korkmayın. Doğumdan sonra az ya da çok eski şekline geri dönecek.

Hamilelik sırasında fark edebileceğiniz bir başka ilginç cilt olayı damar örümcekleri denilen şeydir. Bunlar ince dalların olduğu, kabarık ve kırmızımsı, küçük cilt bölgeleridir. Genellikle yüz, boyun, göğsün üst tarafı ve kollarda bulunan bu bölgelerin nedeni hamilelikte östrojen seviyesinin artmasıdır ve bunlar genellikle doğumdan sonra kaybolurlar.

Yorum yapın