Anasayfa » Hamilelik ve Bebek » Hamileliğin 31. Haftası Bebeğin Gelişimi ve Resimleri

Hamileliğin 31. Haftası Bebeğin Gelişimi ve Resimleri

Anne karnında Bebek Gelişimi Hafta Hafta Anlatım Ve Resimleri


HAFTALAR

5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36


Hamileliğin 31. Haftası Bebeğin Gelişimi

Doğumu yapacağınız hastaneyi şimdiden belirlemenizde yarar var. Hastane seçimi yaparken yenidoğan bakım ünitesi olup olmadığını kontrol edin.

217.gün Bebeğinizin akciğerleri ve sindirim sistemi neredeyse gelişti.

218.gün Doğum öncesinde bazı belgeleri tamamlayın. Hastaneye gittiğinizde zorluk geçmemek adına bunu yapmanızda yarar var.

219.gün Doğumun nasıl olduğunu merak ediyor musunuz? Bebek.com’daki doğum hikayelerini okumak ister misiniz?

220.gün Normal doğum mu yoksa epidural anestezi mi? Farklarını okuyarak kararınızı verin.

221.gün Bebeğinizin kütüphanesini oluşturma zamanı. Kitap köşemizi tıklayın.

222.gün Doğum ile ilgili video kasetleri izleyerek eşinizle birlikte doğuma hazırlanın.

223.gün Kegel egzersizleri ile doğum öncesi vajinal kaslarınızı güçlendirin.

Hamileliğin 31. Haftasında anne vücudu;

Son zamanlarda göğüslerinizden biraz ağız sütü veya “ön süt” geldiğini fark etmiş olabilirsiniz. Bu akıntı bazı hamile kadınlarda görülürken bazılarında görülmez. Her iki durumda da, göğüslerinizin bebeğinizi beslemek için yapması gerekeni yaptığına güvenerek rahat edebilirsiniz.
Arada sırada rahminizdeki kasların gerildiğini fark ettiğiniz oldu mu? Bazı kadınlar, bu gelişigüzel kasılmaları – Braxton Hicks kasılmaları adı verilir – hamileliğin ikinci yarısında hissederler. 30 ila 60 saniye kadar süren bu kasılmalar, ritmik ve düzenli değildir ve hamileliğinizin bu noktasında, sık ve ağrılı olmamalıdır. Yine de, 37. haftaya kadar,süren bu kasılmalar, ritmik ve düzenli değildir ve hamileliğinizin bu noktasında, sık ve ağrılı olmamalıdır. Yine de, 37. haftaya kadar, bebeğiniz halen prematüre sayılır. Eğer sık kasılmalarınız varsa, canınız acıtmıyorsa bile, bu bir erken doğum işareti olabilir. Eğer Vajinal akıntı (özellikle, sulu, sümüksü veya pembe ya da kanla karışık ise), karın ağrısı veya adet dönemi benzeri kramplarda bir artış veya değişiklik, bir saatte dörtten fazla kasılma, pelvik alanda bir basınç artışı veya bel ağrısı, özellikle de daha önce olmayan bir ağrı varsa, hemen doktorunuzla görüşün.

Yorum yapın