Anasayfa » Hamilelik ve Bebek » Hamileliğin 9.Haftası Bebek Gelişimi ve Resimleri

Hamileliğin 9.Haftası Bebek Gelişimi ve Resimleri

Anne karnında Bebek Gelişimi Hafta Hafta Anlatım Ve Resimleri

HAFTALAR

5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36

Hamileliğin 9. Haftası Bebeğin Gelişimi

Günler ilerliyor. Gün geçtikçe hamile olduğunuzun daha çok farkına varmaktasınız. Eşinizle beraber hamileliğin tadını çıkarmaya bakın.

Hamilelikte bebeğin 9.haftası gelişimi ve resimleri
  • 63.gün Hamilelik sırasında cinsel ilişki güvenli mi? Doktorunuz aksi yönde bir açıklamada bulunmadıysa cevap evet.
  • 64.gün Şu anda iki kişi olmanız iki kişilik yemenizi gerektirmiyor. Önemli olan ne kadar yediğiniz değil, ne yediğiniz.
  • 65.gün Beliniz kalınlaşmaya başlıyor!
  • 66.gün Hissettiğiniz ağırlık yüzünden dengeniz bozulabilir, düz ayakkabılar tercih etmeniz bu günlerde en doğrusu.
  • 67.gün Eşinizle beraber hamilelik ve doğumla ilgili video ve filmler seyredebilirsiniz.
  • 68.gün Aldığınız vitaminler mide bulantısına yol açıyorsa doktorunuza danışmaktan çekinmeyin. O size işe yarayacak bir çözüm yolu gösterecektir.
  • 69.gün Ciğer, fasulye ve yürek iyi demir kaynağı yiyeceklerden. Bebeğinizin gelişimi için demir çok önemli o nedenle demir içeren yiyecekler tüketmeye çalışın.

Hamileliğin 9. Haftasında anne vücudu;

Bazı kadınlar, özellikle de daha önce hamile olanlar, vücutlarının orta bölümünde bir genişleme hissettiklerini söylemelerine karşın hala hamile gibi görünmüyor olabilirsiniz . Duygusal olarak kendinizi hala çalkantılı hissedebilirsiniz, bir an bebekle ilgili heyecan duyarken, hemen ardından anne olma korkusunu yaşayabilirsiniz. Kendinize biraz tolerans gösterin. Neredeyse tüm bebek bekleyen aileler yeni bir bebeğin hayatlarını nasıl değiştireceği konusunda kaygı duyarlar ama büyük bir çoğunluğu daha sonra bir aile olmanın hayatlarında yaptıkları en iyi şeylerden biri olduğunu söylerler.

Bu hafta aynı zamanda aşırı gaz ve şişkinlik hissedebilirsiniz. Bunun başlıca nedeni hamileliğin erken dönemlerinde salgıladığınız progesteron hormonunun gastrointestinal sisteminiz dahil vücudunuzdaki yumuşak kas dokularını gevşetmesidir. Bu gevşeme durumu sindirim sisteminizi yavaşlatır ve bu da daha fazla gaz, şişkinlik, geğirme, gaz birikmesi ve genel olarak – özellikle çok yedikten sonra- midenizde rahatsızlık hissetmenize neden olabilir.

Yorum yapın