Anasayfa » Kompozisyon Ödevleri » Hayaller Hayat Baharının Kelebekleridir

Hayaller Hayat Baharının Kelebekleridir

Hayaller hayat baharının kelebekleridir kompozisyon Örnekleri, Hayaller hayat baharının kelebekleridir kompozisyon, Hayaller hayat baharının kelebekleridir sözünde anlatılmak istenen nedir,

Bahar kelebek

1-Hayat Baharının Kelebekleri kompozisyon

Hayaller, bizi hayata sımsıkı bağlaması bakımından çok önemlidir. Hayatımızın daha anlamlı olmasını kurduğumuz hayaller sağlar. Hayal etmeden bir ömür bomboş yaşamış oluruz. Yani hayaller hayatımızın şenlenmesi demektir.

Baharda tabiatın yeniden canlanmasıyla her yer cıvıl cıvıl olur. O zaman şöyle bir etrafa bakarsanız kuşlar neşeli şarkısını söyler, çiçekler rengârenk açar, kelebekler mutluluk içinde uçar.

Baharda her yerde yaşama sevinci hâkimdir. İşte hayat baharımızın neşelenmesini sağlayan kelebekler de kurduğumuz hayallerdir.

Hayal etmeden yaşamak imkânsızdır. Öyle olsaydı hayatın pek bir anlamı kalmazdı. Yani hayalsiz bir dünyada yaşanması mümkün olmazdı.

Hayatta peşinden koştuğumuz bir sürü hayalimiz var. Bu hayaller bizim hayata sımsıkı bir şekilde tutunmamızı sağlamaktadır. Sonuç olarak hayaller, hayat baharının kelebekleridir.

2- Hayaller Hayat Baharının Kelebekleridir Kompozisyon Örnekleri

İnsan doğum ile başlayıp ölüm ile biten hayat aralığında yaşamını sürer. Yaşamını devam ettirirken hayatta bir çok olumlu ve olumsuz durumla karşılaşır. Bu durumlarda insan ruhunu diri tutan şey hayallerdir. Hayal kuran insan kendisine bambaşka bir dünya inşa eder.

Hayal kurmak insanı mutlu eden bir olgudur. Bazen ulaşılması çok zor şeylerin hayalini kurar bazense geleceğimizi düşünür hayal kurarız. Öyle anlar olur ki gerçekleşmesi imkansız hayallerimiz bile vardır. Hayalleri bahardaki kelebeklere benzetmek gerekir. Kozasında sıkışıp kalan , kozasından başka bir yeri görmeyen bir tırtıl bahar güneşi ile kelebeğe dönüşüverir.O artık özgürdür. Gökyüzünde doğayı gezer, en güzel çiçeklerim yanına gider, gönlünce kanat çırpar. işte hayal kuran insanda böyledir. Kozasından çıkar, özgürdür artık o. En güzel düşlerin içinde seyre dalar. Yüzünü bir tebessüm ve ruhunu bir umut kaplar. Geleceğe, insanlara her şeye karşı bir umut.
Tarihe baktığımızda gerçek başarıyı hayal kuranların, hayallerinin peşinde koşanların kazandığını görürüz. Nice kazanılması imkansız savaşlar kurulan büyük hayallerle gerçeğe kavuşmuştur. Nice birlikteliği imkansız sevdalar hayallerinin ve umudunun peşinden koşanlar tarafından gerçeğe ulaşmıştır.

Hayal kurmaktan asla korkmayın. Kelebek gibi özgürlüğe açılacak olan hayaller size imkansızların kapısını açabilir. Hayal kuranlar umutlarını yanında taşımalı. Umutları her zaman onlara destek olmalı. Böylece hayallerinizi gerçeğe taşıyabilirsiniz.

Hayaller hayat baharının kelebekleridir sözünün Anlamı Nedir? 

Hayat, insanın hayal gücüne göre büyür veya küçülür. İnsan hayal kurduğu zaman mutlu olur ve tıpkı kelebekler gibi mutluluktan uçmaya başlar. Hayat dediğimiz bu koşuşturmaca da hayaller ayrı ve özel bir yerdedir.

Hayaller hayat baharının kelebekleridir sözü kim söylemiştir ?

Hayaller hayat baharının kelebekleridir.” Publilius Syrus

Yorum yapın