Anasayfa » SAĞLIK » Heart Palpitations Vücutta Nasıl Görünür ?

Heart Palpitations Vücutta Nasıl Görünür ?

Heart Palpitations, Heart Palpitations nedir, Heart Palpitations hakkında bilgiler, Heart Palpitations özellikleri, Heart Palpitations belirtileri, Heart Palpitations nedenleri, Heart Palpitations tedavisi, Heart Palpitations vücutta nasıl görünür

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bu hastalıkların insan vücutlarının hangi bölgelerinde ortaya çıktıklarını resimlerle’de göstereceğiz. Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Heart Palpitations hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Heart Palpitations hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Heart Palpitations Nedir ? Heart Palpitations nedenleri nelerdir ?, Heart Palpitations belirtileri nelerdir ? Heart Palpitations tedavisi nedir ? Heart Palpitations vücudun hangi bölgelerinde görünür ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Heart Palpitations

Heart Palpitations Nedir ?

Taşikardi ya da kalp çarpıntısı kişi istirahat halindeyken kalbin, normalden daha hızlı attığı yaygın bir kalp ritmi bozukluğu türüdür. Kalp atış hızının egzersiz, stres, travma veya hastalığa karşı fizyolojik bir cevap olarak artması ise normaldir ve sinüs taşikardisi olarak adlandırılır. Bu, kalbin doğal kalp uyarısını sağlayan ve sağ kulakçıkta bulunan sinüs düğümünün normalden daha hızlı elektrik sinyalleri göndermesi nedeniyle olur. Kalp atım hızı artmıştır, fakat ritim bozukluğu yoktur. Patolojik taşikardilerde ise kalp, dinlenme sırasında üst veya alt odacıklarda veya her ikisinde birden normalden daha hızlı atar. Kalbin daha hızlı atması nedeniyle, kalp kaslarının (miyokard) oksijen ihtiyacı artar. Bu durum uzun süre devam ederse, oksijen yetersizliğine bağlı miyokard hücreleri ölebilir ve bu da kalp krizine yol açabilir.

Heart Palpitations Vücutta Nasıl Görünür ?

Heart Palpitations

Yorum yapın