Her Horoz Kendi Çöplüğünde Öter İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Her Horoz Kendi Çöplüğünde Öter İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

9 Ekim 2021 0 Yazar: Mernuş Dündar

her horoz kendi çöplüğünde öter ile ilgili kompozisyon, her horoz kendi çöplüğünde öter ile ilgili kompozisyon örnekleri, her horoz kendi çöplüğünde öter ile ilgili kompozisyon nasıl yazılır, 2021 her horoz kendi çöplüğünde öter ile ilgili kompozisyon, 2021 her horoz kendi çöplüğünde öter ile ilgili kompozisyon örnekleri, her horoz kendi çöplüğünde öter ile ilgili kısa kompozisyonlar, her horoz kendi çöplüğünde öter ile ilgili kompozisyon ödevleri, her horoz kendi çöplüğünde öter ile ilgili kısa kompozisyon örnekler

Farklı parçaları, nesneleri, ögeleri en iyi şekilde bir araya getirme ve bu şekilde oluşturulmuş bütün anlamında bir kavramlara kompozisyon denir. Hemen hemen her konuda kompozisyon yazılabilir. Bizde size her horoz kendi çöplüğünde öter ile ilgili kompozisyonlar hazırladık. her horoz kendi çöplüğünde öter ile ilgili kompozisyon örnekleri nelerdir, her horoz kendi çöplüğünde öter ile ilgili nasıl kompozisyon yazılır?

Her Horoz Kendi Çöplüğünde Öter İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Her Horoz Kendi Çöplüğünde Öter İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 1

Her insan, kendi akrabalarının veya sevdiklerinin bulunduğu ortamda daha güçlü, daha çok söz sahibidir. Ayrıca her kişinin, uzmanı olduğu alanda daha fazla söz sahibi olması normaldir. Köyde belli bir süreliğine de olsa yaşamış olanlar daha iyi bilirler. Her horozun, kendisi için belirlediği bir bölgesi, bir alanı vardır.

Himayesindeki tavukları bu alanlarda gezdirerek hem yemlenmelerini sağlar hem de her türlü kötülükten korumaya çalışır. Bu bölgeye başka horoz girecek olsa, dövüş kaçınılmaz olur. Ve muhtemelen, kendi bölgesinde olduğunun bilincinde olan horoz galip gelir. Bu konuda, insanların da horozlardan pek farkı yoktur aslında. Her insanın belli bir çevresi, ailesi, akrabası vardır.

Kişi yaşamı boyunca bu yakınlarından destek görür. Bu nedenle kişi sadece kendisi ile değil, çevresi ile güçlüdür. Kendi yakınlarının yaşadığı bölgede güçlü olması, onu sıkıntılardan da uzak tutar. Dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı çevresinden yardım alacağı için muhtemelen pek de zararlı çıkmaz. Ancak yerinden yurdundan uzak kalmış, yardım ve destek alacağı hiç kimsesi olmayan kişi, bulunduğu yerde söz sahibi olamadığı gibi, güçlü kesimler tarafından ezilebilir. Bu nedenledir ki insanlar memleketi yaşanacak bir yer olmasa dahi, akrabalarının, ailesinin yaşadığı yerde yaşamak isterler.

Her Horoz Kendi Çöplüğünde Öter İle İlgili Kompozisyon Örnekleri 2

Her insanın belli bir çevresi, ailesi, akrabası vardır. Kişi yaşamı boyunca bu yakınlarından destek görür. Bu nedenle kişi sadece kendisi ile değil, çevresi ile güçlüdür. Kendi yakınlarının yaşadığı bölgede güçlü olması, onu sıkıntılardan da uzak tutar. Dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı çevresinden yardım alacağı için muhtemelen pek de zararlı çıkmaz. İşlerini daha kolay çözümler. Çevreye yabancı bir kişinin çevreden, çevrenin imkanlarından kendisi kadar yararlanamayacağı gibi, onun kadar rahat hareket edemez.

Kişi yaşadığı yerden uzak bir yere gittiğinde davranışlarına daha fazla dikkat eder ve sessizce yaşamına devam ederek sorun çıkarmamaya çalışır. Çünkü bilir ki bu yabancı yerde kişinin başına bir şey gelse kendisine yardım edecek hiç kimse yoktur. Bu durumda insan haklıyken haksız duruma bile düşebilir. Bu nedenle kişi hakkını aramak ve bazı durumlara itiraz etmek için genellikle kendi yaşadığı çevreyi seçer.

Bu sebeple bir insanı değerlendirirken onun yabancı yerdeki değil, kendi ait olduğu yerdeki davranışlarına göre karar vermek gerekmektedir. Yaşadığımız çevrede daha güvenilir olup konuşmalarımızda rahat olmaktadır ama yabancı yerlerde söylediğimiz her şey insanlar rahatsız edebilir.

Her Horoz Kendi Çöplüğünde Öter İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Nelerdir?

Diğer kompozisyon örneklerimize buradan ulaşabilirsiniz;

Spread the love
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •