Heredis Hakkında Bilgiler

0
116

Heredis, Heredis nedir, Heredis hakkında bilgiler, Heredis özellikleri, Heredis belirtileri, Heredis nedenleri, Heredis tedavisi

Uzman yazarlarımız tarafından araştırılıp hazırlanan ve siz değerli okurlarımız için hazırladığımız konulardan bahsedelim. Bugün sizlere dünyada bulunan hastalıklardan ve hastalık türleri hakkında bilgiler vereceğiz.  Öncelikle Dünyada ve ülkemizde görülen hastalıklardan bahsedelim. Sevgili okurlar bugün sizlere Heredis hakkında bilgiler verip sizleri bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz. Heredis hakkında ki yazımız siz değerli okurlarımız için  faydalı bir yazı olacağının görüşündeyiz. Peki Heredis Nedir ? Heredis nedenleri nelerdir ?, Heredis belirtileri nelerdir ?,Heredis tedavisi nedir ? şeklinde’ki bütün sorularınızın cevabı bu yazımızda.

Heredis

Heredis Nedir ?

Varis, derinin hemen altında görebileceğiniz şişmiş, bükülmüş damarlardır. Varis toplar damarları belirtileri içerisinde en belirgin olanı ise koyu mor ve mavi renkli damarların oluşmasıdır. Varisli damarlar birçok insanda gözüken durumdur. Damarlar, kanı vücudunuzun dokularından kalbinize taşıyan kan damarlarıdır.

Heredis Hakkında Bilgiler

Varis, toplardamarların deri altında mavi renkte, genişlemiş ve kıvrımlar yapmış olarak görülmesidir. Başlangıçta damarların genişlemesi sonucu şişlikler görülse de varis bulgularının artması ile büyük damar paketleri oluşabilir ve hatta damar çatlamaları görülebilir. Varis ilk yıllarda çoğunlukla görüntü rahatsızlığı verse de daha sonra ağrıya yol açabilir. Toplardamar (venöz) yetmezlik gelişirse bacaklarda şişme meydana gelir. Varisli damarlarda pıhtı oluşursa (tromboflebit) bacaklarda ağrı, şişlik ve kızarıklık oluşur.

Heredis

Heredis Belirtileri Nelerdir ?

  • Bacaklarda mavi mor şişlikler
  • Ağrı
  • Bacaklarda ağırlık hissi
  • Bacaklarda şişlik
  • Bacaklarda uyuşukluk
  • Kaşınma
Heredis

Heredis Tedavisi Nedir ?

Varisli damarın çıkarılması en geleneksel yöntemdir. Ancak hem zahmetlidir hem de iyileşmesi uzun sürer. Damar içine köpük vererek varisi düzeltmek yani damar skleroterapisi bir diğer yöntemdir. Ancak bu yöntemde varisin tekrarlama olasılığı yüksektir. Lazerle tedavi yönteminde damar içine bir katater yerleştirilmekte ve lazer cihazından bir ışın gönderilerek damar yakılmaktadır. Radyofrekans yönteminde ise yine bir katater yardımı ile damar içine radyo dalgaları gönderilir. Bu esnada bir ısı oluşur ve damar yakılmış olur. Bu işlemler esnasında sadece lokal anestezi kullanılır ve hastalar günübirlik tedavi olup hastaneden çıkabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here